Історія одного альбому: «Українофікація»

Реліз від Krechet – це об’єктивно велика подія в українській музиці (чому – читай тут), тому ми не могли не дати артисту можливість розповісти про платівку. Далі пряма мова.



Коли альбом розпочався


Роботу над альбомом «Українофікація» я розпочав 15 квітня, одразу після виходу EP «Незвана вечеря». Були пропозиції виступів за кордоном з концертами, але я для себе вирішив, що більш корисним буду в Україні, так я зможу більше допомогти, та окрім цього сфокусуватись на треках для альбому. Я підготував оргазм для вух. Час відмовлятись від усього старого та несмачного і почути, як звучить сучасний український реп. Нахабно? Так! А ви думали, що реп – це про сонечко, зореньки, лісок та гори? Лишіть ці теми лабухам на весіллях.

«Українофікація» про сучасне, про тренди, про сленг, про молодих українців, про кохання, про соціальні теми, про війну, про реп, про те, яким має бути сучасний звук, сучасний український реп, який не соромно увімкнути в тачці або друзям, про те, коли над текстом можна подумати, флоу посмакувати, а музика не віє 2015-м роком.


Після цього релізу інші вам можуть здатися дилетантством і ви будете праві. Я зробив альбом, який складається з двох частин, і він максимально цікавий для слухача, тому що тут можна знайти trap, мелодійний drill, pop, reggaeton, казахський vibe і це ще не все. Альбом прикрашають дуже вагомі сумісні роботи з такими виконавцями, як alyona alyona, KOLA, ROXOLANA, XXV Kadr та молодими відкриттями Gunna Chorna, Sofia Kistruga, TONYMO та Dzyga.




Трек Krechet & ROXOLANA – Без слів


В Україні до шістдесяти тисяч людей із порушенням слуху. Вони не мають можливості відвідувати театр, ходити на вечори поезії, або «почути» пісню. Хочеться, щоб ми не знецінювали і розуміли тих, хто нічим не схожий на нас. «Без слів» саме для таких людей. Ми разом із ROXOLANA легко спрацювалися, вона професіоналка, було приємно зробити разом трек із таким соціальним підтекстом. У планах зробити до нього відеоряд, щоб люди, до яких він адресується змогли його почути без слів.




Трек Krechet & alyona alyona – Доля


Зараз Україна переживає нелегкі часи, ніхто не знає, куди доля занесе завтра. Але всі вірять в кращий розвиток подій, вірять в світле майбутнє і свободу. Пісня присвячена долі українців, якою б вона важкою не була, кожен має віру і надію, що ми вистоїмо, розвеселимо нашу батьківщину і запануємо у своїй сторонці. Парадокс у тому, що цей трек у нас з Альоною лежить у переписці вже досить давно, але саме зараз він набув нового сенсу. А ще Альона записувалась у Польщі і мені довелося спілкуватися з поляком, і пояснювати йому, що він не скинув мені основну доріжку з її вокалом) Але все вийшло, і спілкування з ним і в нас з Альоною хороший трек.




Трек Krechet – Катарсис


«Катарсис» про моральне очищення та піднесення душі через мистецтво. Музикотерапія загоює рани минулого, емоційно розряджає та дає новий поштовх для створення прекрасного у майбутньому. Після всіх переживань, сумних подій та нервових буднів попереду тепер тільки катарсис, як місія. Бо завжди треба рухатись вперед, залишати минуле в минулому, жити, розвиватися й творити для себе та для тих, хто цього потребує.




Трек Krechet & KOLA – Direct


Весною 2022 року під час активної фази військової агресії проти України мені в приватні повідомлення соціальної мережі Instagram написала дівчина, слухачка зі Сходу країни, де велися бойові дії, а вона із мамою перебувала в укритті. Історія про те, як дівчинка просто хоче творити, писати музику, мріє стати артисткою, але зараз змушена переживати у такому юному віці страшенні моменти, до яких життя не готувало. Ми разом із KOLA втілили нотатки молодої авторки у роботу під назвою «Direct», де розповідається про її важку буденність та звірства агресора.    




Продакшн


Все, від бітів до фінального мастерингу, на альбомі я зробив власноруч. Мені вдалося зробити 26 треків приблизно за півтора місяця в неспішному режимі. Спішив я лише останній тиждень перед відвантаженням альбому, тому що ми разом із лейблом Black Beats прикинули дату відвантаження, визначились із нею, і у нас був певний дедлайн. Таким чином я у навушниках, тому що іншої техніки з собою не було, за тиждень встиг відмастерити 26 треків з урахуванням 8-и спільних робіт з артистами, якими ми звісно за цей час не бачились, все в онлайн режимі.




Обкладинка


Обкладинку, як і всі мої обкладинки, зробив мегаталановитий @yarmlk. А ще він режисер, а ще він монтажер і просто крутий хлопака. Мені подобається його відчуття стилю, і те, що останній рік всі обкладинки виконані в 3D. У нас гарна синергія, я просто закидаю йому трек, а він відчуває його вайб і робить до нього візуал. Я навіть ніколи не кажу, що я б там хотів бачити. Це все плід його уяви і мені він подобається. Сподіваюсь, ми вже найближчим часом дозріємо і зробимо NFT колекцію обкладинок релізів.


Про реліз загалом


Альбом вийшов дуже різноманітний, на ньому багато стилів, цікаві молоді і потужні відомі артисти. Назва говорить сама за себе, нас хотіли «денацифікувати», але ми все Українофікуємо! Багато контенту, 26 треків, настав час робити ще більше українського, україномовного, але смачного. Реліз розділений на дві частини, в кожній по 13 треків. Перша частина – більш сучасні треки з лінго, важкими панчами, автотюном, бітами, мамбл фішками і т.п. Це може не зайти середньостатистичному вуху. «Але ж я роблю по кайфу, а не щоб торкнувся Мідас».

Трохи про треки, про які не написав вище детально:

Трек «Муся» написаний під впливом прочитаної новели Винниченка «Момент», а «Bram Stoker» після прочитаної «Дракула». До речі, тут в мене є фіт з Gunna Chorna, з якою я працював над її треком «Галицький флоу». Після цього релізу мене завалили в дірект пропозиціями, щоб я написав біт. Закінчується перша частина альбому треком «Зупинка», який ніби дає передихнути й відпочити слухачеві, у другій частині треку можна почути історію з інтерв’ю 2Pac, яка десь дуже перекликається з моєю історією життя.


Друга частина альбому більш драматична, соціальна, особиста, яка починається мрійливим треком «Вдома», що саме так хочеться жити, хочеться саме такі кайфові вечори, без сирен, без вибухів, в колі друзів. Не один я про це мрію. Далі по трек-листу драма, роздуми та емоції нарощуються. Найемоційніший для мене трек із Kola, я не можу його слухати спокійно. А завершується цей шлях переродженням ліричного героя, якого у «Liberte» ховають, і настає нове життя. Назва Liberte (франц. Свобода). Герой стає вільним, лише коли помирає. Це ще таке собі відсилання на в’язня залізну маску, особа якого теж не була встановлена.      

Чи задоволений я роботою? Звісно! Вважаю, що це мій найсильніший альбом. І цього року в нього є всі шанси отримати нагороду від RAP.UA «Альбом року».


banner2