Diezel (Green Gray): «Рэперов у нас вообще нет, как и рэп-культуры таковой»

Здається, це вже традиція – раз на рік хтось каже, що репу в Україні не існує, а наш редактор йому відповідає. Як це було минулого року читайте тут, а як це відбувається зараз – нижче.

В своєму інтерв’ю для каналу Анатолія Шарія (вже цікаво, правда?) Андрій Яценко (Diezel) відповідав на питання чи підтримали його гурт у конфлікті з владою інші музиканти. Зокрема він заявив, що репери та реп-культура в Україні відсутні взагалі. На відео ця заява йде під таймкодом 07:55, але раджу передивитись все, щоб не вважати фразу «вирваною з контексту». Це перший та, сподіваюсь, останній раз, коли я прошу подивитись відео Шарія на сторінках нашого порталу.
Розмова з журналісткою відбулася на підставі конфлікту музикантів Green Gray з діючою владою. Нагадаємо, що, за словами артистів, їх запросили виступити з треком «Под дождем» на 30-річчі Незалежності України, але потім «передумали», адже вирішили, що пісні мають виконуватися лише державною мовою.

Шановний, Андрію, я знаю майже всю вашу ранню творчість напам’ть, адже ви були одним з найпрогресивніших українських гуртів в часи мого дитинства, а альбом «550 MF» я вважаю одним з кращих в історії нашої країни. Тепер я дорослий, ви теж. В мені з роками, на жаль, померла любов до ваших пісень, але це не така велика трагедія, в порівнянні з тим, що в вас помер сам рок. Про це каже сама ситуація: ви образились на те, що вас не покликали на державне свято. ДЕРЖАВНЕ, Андрій. Вас не покликали на ПОЛІТИЧНУ ПОДІЮ – до чого тут рок-цінності, які ви декларуєте?

Ви не рокер, Андрій, ви збитий пілот. Я бачив як ви ніжитесь в увазі молодих п’яненьких «групіс» в своєму власному (наскільки я знаю, “мінусовому”) барі і вже тоді зрозумів, що ви повторюєте шлях багатьох колись популярних музикантів. Але одне діло – штучно відтворювати свою популярність та ностальгувати по рок-минулому (криза середнього віку не заборонена), а інше – воювати за свої права не піснями (так, ви щось там намагались писати, але, крім протесту, сама пісня ще має бути не посередньою), як це роблять СПРАВЖНІ РОКЕРИ, а дивними інтерв’ю, які потім цитують на «Россия 24»…

На цьому відео ви кажете, що багато справжніх рокерів померли, я ж вважаю, що як рокери вони більш живі, аніж ви. Ви померли як рокер ще за життя і це прикро.

Мені не приносить задоволення займатись спіритизмом і я не маю наміру вас образити, як не маю наміру виправдати організаторів концерту до Дня Незаложності (до них теж багато питань). Я лише хочу сказати, що мені прикро бачити вас в такому вигляді. Сподіваюсь, вам хоч заплатили за все, що ви зараз кажете, адже, якщо ні – ви не тільки збитий пілот, а ще й не найрозумніша людина, бо профіту те, що ви робите вам не принесе, і боротьби тут немає ніякої. До речі, в своєму барі ви самі проводили реп-вечірки і багато «неіснуючих» реперів вам в цьому допомагали (більшість – безкоштовно), куди ж вони поділись зараз?

З абсолютно відсутньою нині повагою, головний редактор порталу, Михайло Правильний.