Знайомство з номінантами Rap.ua Awards 2021. «Артист року»

Починаємо знайомство з номінантами щорічної премії Rap.ua Awards. «Артист року» – одна з головних номінацій премії, яка передбачає перемогу артиста, що «шумів» більше за інших. Так, шуміти можно по-різному, тому на слухачів, читачів порталу та редакцію Rap.ua чекає завдання з зірочкою – порівняти між собою абсолютно різних артистів та обрати кращого. Далі про кожного окремо.

За останній рік «мамка» трохи відійшла від канонічного реп-лайфстайлу та зосередилася на підкоренні нової аудиторії та збільшення фанатської бази. Цифри кажуть, що їй це цілком вдалося, незважаючи на критику консерваторів від хіп-хопу. Здається, що артистка світилася скрізь (від телебачення та благодійних проєктів до музичних конференцій та гучних за мірками нашого репу скандалів). Обличчя лейблу Enko цілком виправдовує свій статус та дає команді необхідний профіт. Що ж до музики –  її якість не впала, доказом чому є альбом «Galas», детально про який ми писали тут. Так, це не андер, так це музика, розрахована на масового слухача, але все, за що слухач полюбив Альону там є – робота зі словом, техніка та якісний продакшн нікуди не поділися.

Поки Альона підкорювала шоубіз, Аліна пішла іншим шляхом. Сорі, але не порівнювати двох артисток не можна – вони обидві увірвались в укрреп майже одночасно, обидві створили власні лейбли та обидві є справжніми трудягами. Методологія Аліни відрізняється від альониної – вона наче не мітить на велику сцену (так, в цій тезі є похибки на кшталт виконання «Хуторянки» на «плюсах»), а зосереджена більше на «андері» та креативі. За останній рік артистка встигла взяти участь у багатьох культурних проєктах, видати купу матеріалу, зняти в кіно, стати героїнею коміксу, створити новий проєкт, вмонтувавши туди своє альтер-его та ще багато чого. Чи вистачить такої продуктивності для отримання нагороди – дізнаємося вже 18 вересня. 

Круте музло, круті кліпи та багато якісного матеріалу. Ось три кити, на яких тримається артист. Він досі приховує обличчя, пояснюючи це тим, що хоче, щоб за нього говорила лише музика. Музика говорить і доволі переконливо. За рік Кречет не здобув всеукраїнської популярності, але респект поціновувачів якісної музики – це достатній привід забрати статуетку. 

Рік тому багато хто казав, що гурт не стрільне і це не найвдаліший трансфер лейблу Enko. А потім вийшли «Зорі». А потім ще декілька реально народних хітів. А потім стався дует зі Скофкою, який продовжує потрапляти в усі можливі стрімінг-чарти країни. У 2021 KALUSH довів, що з селекцією та менеджементом у їх лейблу все добре – цифри не брешуть. Щодо фронтмена – Олег помітно піднабрав форму і сьогодні є доволі вправним перфомером. Чи вистачить форми для здобуття першого місця – покаже премія. Чекай цю грязь! 

Артист, який часто піддіває попереднього номінанта та його команду і цілком має на це право. По-перше, бо це дозволяють закони України, а по-друге, бо як артист являє собою справжню бойову одиницю. Лайви Отоя вайбові, музло якісне, а для любителів контексту – артист чи не кожного місяця видає новий інфопривід чи скандал. Отой – реп-відмінник, який прийшов забрати своє і за рік довів, що, рано чи пізно, він це зробить. 

Минулого року Степан здобув нагороду як кращий артист і цілком може повторити успіх зараз. Гірше його музика точно не стала, кількість концертів зросла, а кліпи значно виросли за якістю. Сьогодні Паліндром – одне з облич української незалежної музики, який точно вартий отримати нагороду. 

Проєкт «Rap.ua Awards 2021» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фондуДержавного агентства розвитку туризму.