Як alyona alyona не дала мені критикувати свій новий альбом

В мене вже декілька місяців лежить текст, де я висловлюю претензії до Альони. базується він здебільшого на тому, що артистка не виправдала мої очікування. Коли в неї вийшло стати популярною, я почав чекати реп-героя, який увірветься в шоу-бізнес, зірве з полякової “кокошнік”, задісить Потапа і розкаже всю правду про продажних політиків – приблизно щось таке.Цього не сталось і Альона почала грати за правилами того ж шоубізу – десь це цілком органічно виправдано, десь,на мою особисту думку, – ні.

Якщо б цей текст був текстом на батл – там би вистачило на два щільні раунди. Третій раунд повинен був базуватись на аналізі нового альбому – я очікував, що там буде суцільна “комерція” і не буде душі. Вчора я сів слухати реліз «Galas» і вирішив, що не буду випускати критичний текст  Альона, сама того не знаючи, просто не дала мені цього зробити – заборонила власною музикою.

Справа в тому, що я (і багато хто з так званої “тусовки”) звик оцінювати дії Альони з точки зору власних очікувань та висновків, зовсім забувши про її музику. Я не знаю як вони з командою приймають рішення, яка ідея стоїть за участю у «Танцях з зірками» і чого саме прагне артистка. Я просто не можу знати всіх її “внутряків”, бо ми не друзі і не колеги. Єдине, що я можу оцінити об’єктивно – це її музика. А музика на альбомі «Galas» зроблена на совість.

Сьогодні, коли загальний інформаційний фон переповнений злістю. ненавистю, хейтом та диструктивом, людям (принаймні мені) дуже не вистачає світлої та доброї музики. На “Галасі” такі треки є і вони в мене “влучають”. Мені здається, що коли так відбувається, інші питання щодо діяльності артиста повинні відпадати. 

Новий кліп на одну з пісень альбому, присвячений українським емігрантамЯ можу розбиратися наскільки “трушний репер” Альона Савраненко скільки завгодно, але десь, в іншому світі, далекому від репу, є люди, які чхати хотіли на справи в жанрі – їм просто потрібні надія та світло. Пісні «Колискова», «Заплутались» та «Глибина» цю надію та світло дають. Реп це, поп, гранж, чи щось інше – не так суттєво і, як мінімум, тема зовсім іншого матеріалу.

Я не буду розбирати фіти, техніку, музику і інші складові альбому Альону, просто напишу, що там є що знайти для себе як любителям репу, так і людям, які на цьому жанрі не знаються. 

Текст: Михайло Правильний