Ще 5 артистів з Калуша, яких треба почути

Калуш — місто з особливим статусом в українському хіп-хопі. Саме на честь нього назвалася група Псючого Сина, що сьогодні випустила видовищний дебютний кліп.

Тут було започатковано свою регіональну школу репу та з’явилися виконавці, чиї імена треба знати кожному фанату жанру.

Ми згадали п’ятьох з них. Це далеко не повний список, розказати, про кого ми забули і за ким варто стежити, можна у коментарях нашого Instagram та Facebook.NASHIEM WORRYK


Хто це: Репер-анонім, що ховає лице (чи справді його зображено на фото, ми не впевнені) та працює під купою нікнеймів (Angelo Porter, Nashiem Worryk, N.Tost). Останній реліз випустив під іменем Vibeofmydays.

Зараз буде смілива аналогія: для калуського репу він фігура калібру Dr. Dre. Підтримує новачків, пише реп та біти. Здебільшого на минулорічному дебюті Псючого Сина з гурту Kalush були саме його інструментали, також писав музику для Глави 94.

Що слухати: альбом “88ТРЕШ”, чи не найкращий реліз україномовного репу 2015 року. “В музику Ворріка треба заглиблюватися повністю, не давати нікому смикати себе за штанину, нехай вже й давно не широку” — писав Freel у нашій рецензії на альбом.ДЖОННІ ДИВНИЙ


Хто це: учасник помітного гурту Ціна Ритму, який копається у собі не рідше, аніж в нотатнику з римами.

Що слухати: минулорічний альбом “Повний абзац”, де є фіт з Alina Pash. 

“Я в шоці від концепту, — коментує реліз колеги Псючий Син. — Не раджу слухати треки окремо, це альбом, який треба слухати від “А” до “Я”, з усіма скітами, щоб зрозуміти, яку картину він хотів передати”.TRU MYSELF


Хто це: екс-учасник Ціни Ритму, чий саунд кардинально відрізняється від задумливого бумбепу Джонні Дивного. Tru Myself спеціалізується на ньюскулі та трепі —  але трепі в оригінальному сенсі цього слова. Це не музика клубів, а музика злиденних нетрів, де по пакетам фасують дещо не дуже законне.

Що слухати: бенгер “Твоя думка”, де артист змушує українську звучати, наче французька. Та й увесь альбом “Stupid Bangers”, одна з найцікавіших робіт нової школи українського репу з відчутним духом міста К.САНЧО ПАНАМА


Хто це: поціновувач французького репу та фанат Juicy J. “Спершу я банально гнав фрістайли, нічого не виходило, — розповідає артист в інтерв’ю, — але всі були в ахує, що римую на ходу. У 2016 році вийшов перший сінгл, а до того ще дохрена часу тренувався”. 

Каже, що понад усе цінує в репі “трушний елемент”: “Якщо пісні вигадані, то це просто фантазія. Має бути трушне підґрунтя”.

Що слухати: минулорічний макси-сингл, присвячений письменнику Террі Праттчету.DEE THE CONSCIOUS ONE 


Хто це: ветеран англомовного хіп-хопу родом з Калуського району. Ідеолог фундації Mad Cypha і людина, яка ставиться до хіп-хопу як до культури з глибоким корінням, високим гіллям.

Що слухати: сингл «Flyest Material», який точно зацінять фанати DJ Premier та Dilated Peoples.
Виправлення: в оригінальній версії тексту було вказано, що Джонні Дивний — вже не у складі Ціни Ритму. Це не відповідає дійсності, він активний учасник гурту. А ще ми помилково заселили до Калуша його колегу Довгого Пса, хоча він насправді з Рівного.