Rap.ua Festival 2021. Як це було та для чого ми все це робимо

5-го вересня відбувся фестиваль, в який командою порталу було вкладено дуже багато всього – від грошей до нервів. Коли ти декілька місяців нормально не спиш, «рєшаєш вапросіки», фіксиш якісь баги (під час фестів їх завжди багато), то мрієш отримати щось взамін, мрієш, що івент пройде добре.

Під час підготовки (в найтяжчі її моменти) таких подій, в мене завжди виникає істеричне питання: «Навіщо я це взагалі роблю?!». Певен, що те саме іноді думають і мої колеги, але вголос про таке не розповідають, щоб не ламати бойовий дух. Не буду інтригувати тих, хто не зміг приїхати – фестиваль вийшов і пройшов добре. Нижче розповідаю, що відбувалось.



Вуличні культури

З самого ранку арт-завод «Механіка» нагадував не концертний майданчик, а декорацію якогось фільму про реп (дякуємо Street Culture). Ось грають у вуличний футбол, поруч батлять бі-бої, через кілька метрів несеться стрітбол та паркур. Кожен вболіває за своїх, але атмосфера, разом з тим, базується на канонічному «лав-піс-юніті» – ніхто не свариться, всім добре – перемагають не окремі люди, а культура.



Теж саме відбувалося в графіті-зоні, де змагалися райтери, що пройшли відбір та приїхали на фест з абсолютно різних кутків України. Коли пишеш статтю про мистецтво – краще не писати, а показати, тому просто прикладаємо фото – вони розкажуть краще за редактора.



Japan zone

Локація-чемпіон за кількістю зроблених там фото. Це не дивно, адже в одному місці зібралися одразу декілька «праворульних» та кастомізованих тачок, кожну з яких хотілося роздивитись та помацати.


Особисто ж я залип не на автівки, а на фінгерпарк, який стояв навпроти. Колись я брав інтерв’ю у Слеша – амбасадора фінгербордів у Харкові і мені дуже цікаво було подивитись як цей спорт працює і чи працює взагалі. На фестивалі я переконався, що таки працює, при чому дуже добре – про це свідчить кількість людей, відвідавших зону протягом дня.





Sprite Stage

Sprite Stage – локація, яка номінально виконувала функцію малої сцени, але тільки номінально. Більшість артистів, які там виступали сміливо могли залітати до основного лайнапу на рівні з неймами.

Якщо виділяти трійку кращих – то третє та друге місце ділять СДУ та Olive Taud (обидва артисти є учасниками нашого проєкту Splash і мені дуже приємно, що селекція шоу працює добре). А ось перше місце – це справжнє відкриття. Харків’янин Lefor качнув так, що ще під час його виступу ми вирішили включити артиста до основного лайнапу Rap.ua Awards 18 вересня.

Саме за такі історії я люблю наші фести. Коли чувак з парою сотень прослуховувань може ділити мікрофон із сьогоднішніми реп-зірками не тому, що за нього домовились, а тому, що він це довів як МС, розкачавши натовп – це називається «реп» і саме за такий реп ми топимо.



Головна сцена

Коли кількість людей в залі перевалює за 1000, ти ще до виходу артистів відчуваєш атмосферу шоу. Артисти ж – це окрема і дуже яскрава історія. Розписувати виступ кожного не має сенсу – зайвих того дня на сцені не було.

Окремо виділю:

Гоня – тіп зі Львова виходить на сцену головного реп-фесту Сходу, навалює репасю, а між піснями проводить освітні бесіди про україномовний реп.

ТИСК – чуваки обрали складний шлях з музлом, яке складніше донести до українського слухача, аніж звичайний реп, але їм вдається і це варте поваги.

Youra – тут треба було бути на фесті і дивитись лайв. Коли всі елементи, якими має володіти артист присутні і працюють не окремо, а як один механізм. Агресивний, стильний, атмосферний розй*б-механізм.


Навіщо ми це робимо? Бо ніщо не замінить атмосфери на бекстейджі, де абсолютно різні люди, з різними поглядами об’єднуються в один гурт, який топить за рідний жанр. Київ, Харків та Львів на одній сцені – це і є для нас реп – різноманітний, качовий та живий.



banner2