Найкращі релізи 2022. Вибір редакції

Цей рік подарував купу сильних релізів, відкрив нові імена, показав на що спроможні вже відомі артисти у нових реаліях та змусив деяких виконавців записати найкращі платівки у своїй дискографії.

Редакцією обрали десять альбомів, які виділились цьогоріч.


Krechet «Українофікація»


Великий реліз Кречета увібрав у себе всі якості сильного і успішного альбому.

Кожен, хто писав, що «в Україні не існує якісного репу» після прослуховування даного лонгплея просто може порівняти «Українофікація» з релізами західних фрешменів і виявити, що тейп Кречета нічим не поступається. Артист, перш за все, показав себе, як талановитого саундпродюсера, записавши за місяць альбом з майстерним продакшном.

Різноплановість роботи приваблює – легкий мелодійний треп та бенгери з влучними рядками як рідненькі залетять на вечірках, глибока і водночас не «душна» лірика без шароварщини змусить порефлексувати, а влучно підібрані фіти та концепція поділу альбому на дві частини розкривають талант загадкового Кречета на повну.



CLONNEX «MEDIV Luff N Sip»

Калабаня, кодеїнослав, баняк, відьмойоб, шельма – цей словник впродовж року був на слуху у тих, хто принаймні іноді користується ТікТоком. Альбом CLONNEX у топі найкращих хоча б тому, що має величезні, як для українського репу прослуховування. Реліз привернув неабияку увагу до жанру та продемонстрував його можливе різноманіття. 

А ще – бачити  як підлітки на вулицях слухають кумедні і безперечно качові треки Клонекса замість руснявих реперів – це приємно.



Паліндром «Придумано в черзі»

У рецензії на «Придумано в черзі» ми назвали альбом Степана релізом, що повертає український шоубіз на землю. У той момент здавалося, що етап крінж-пісень про Бучу, байрактари та ЗСУ завершено, але виявилося – це був тільки початок.

Через цей факт платівка Паліндрома з інструментальною музикою та поезією, що торкається проблем рідного Львова, Скнилівської трагедії і самосприйняття себе в новому світі, набула ще більшої цінності серед всього жаху, який випускають мейнстрімні «герої».



OTOY «Околофронт»

У чотири треки мініальбому «Околофронт» OTOY зміг вкласти стільки ненависті та злості, скільки взагалі, здаєтсья, він мав на момент написання. Реліз однозначно найагресивніший приклад репу про війну за весь час.

Сподіваємось, що співпраця з Іриною Горовою, про яку вони обидва нещодавно заявили, не перетворить артиста у самопародію, а навпаки допоможе розкритися.



Гоня «Ні в кут, ні в двері»

«Я синонім слова реп», – говорить Гоня у треці «Голден Ейдж». Якщо за мірило «репу» брати відвертість, то навіть не будемо заперечувати. 



ТИСК «Аfter»

Для формації ТИСК «Аfter» – це дебютний EP, в якому вони продовжують просувати ідею сплаву британського електронного саунду, речитативу та українських реалій. Музика Тиску складна та не для всіх, але щоб все ж таки зрозуміти, хто вони і про що, треба зануритись в їх історію, прочитати про ідею релізу та подивитися на проєкти, які реалізують учасники крю.



IZI SURF «Тиша»

Навесні IZI SURF видав цілу серію цікавих треків. У синглах «Біг 1000 метрів», «Реве та Стогне», «Василь Чумак» та «Чавелла» репер експериментував зі звуком та брав за основу текстів вірші українськиї поетів. Дебютний альбом «Тиша» перевершив очікування, адже репер не піддався на тренд простеньких «воєнних» пісень, які б точно принесли йому набагато більші охоплення та прослуховування.

Замість цього IZI SURF випустив альбом, де талановито зміксував все та навіть більше: тут є і треп репрезенти з влучними панчами, і агресивні треки з електронним саундом, і ліричні композиції, і технічний фаст флоу, і навіть споукен ворд під рок акомпанемент. Все ж таки репер зміг поєднати абсолютно різні за саундом і настроєм пісні в цільний та незвичайний проєкт.



Tery «Чи я роблю щось не те?»

Дебютник Tery показав, яким може бути сучасний український R&B. Реліз відгукнувся у підлітків та молоді, що, як і артист, знаходяться на перехідному етапі свого життя та переживають перше кохання, токсичні відносини і невизначеність у майбутньому.



Райчу «UA POP-STAR»

Райчу однозначно став одним з головних відкриттів цього року. Артист виділяється з поміж достатньо одноманітних представників нової хвилі українського хіп-хопу та вдало міксує стилі. До того ж, вправне володіння вокалом, вміння вигадувати нестандартні і кумедні панчі та якісна робота над продакшном вигідно відрізняє Райчу від інших. 

Лаконічний реліз з дев’яти треків не набридає впродовж прослуховування і розкриває потенціал новачка настільки, наскільки це можливо. Сподіваємося, наступного року Райчу порадує вже більш цільним та концептуальним релізом, але цьогорічний «UA POP-STAR» – це фреш.



Badwor7h & Chocollab «KYIVENERGO»

Учасники київської формації GRVGRV випустили ЕР з п’яти треків для потужного рейву саме в той момент, коли Україна хоч трішки почала оживати, а в Києві відбувалися перші благодійні вечірки.

Танцювальний саунд та енергія альбому ідеально підхопили вайб літньої пори та допомагали абстрагуватися від війни і потоку новин.