Музичний аб’юз. Як мене ґвалтували «Гуси»

У п‘ятницю вийшов перший сингл нового артиста Юрія Бардаша – Wellboy. Антон (справжнє ім’я) – бронзовий призер шоу «Х-Фактор» 2019 року. 

Я вперше звернув увагу на виконавця, коли в його інстаграмі MONATIK написав йому слова підримки, а Юрій Бардаш різко відповів Дмитру, мовляв, “ти б замість підтримки з ним фіт записав, а не чекав, доки він стрільне, щоб самому вскочити в хайптрейн”.

Дійсно – Антон дуже талановитий та харизматичний юнак. А коли я дізнався, що український музичний Мідас – Юрій Бардаш взявся за підтримку артиста, то дуже зрадів, адже всі проєкти Юрія так чи інакше працюють – якщо Бардаш вже звернув на тебе увагу – значить ти “можеш” і головне, що залишається – це просто “не ісполнять”.Я дуже чекав першого дропу від Wellboy, але, як співав класик – «Be Careful What You Wish For, ‘Cause you just might get it». І це сталося – на мене напали «Гуси».

Далі розповідаю в форматі щоденника-хронології подій. Четвер. День до дропу «Гусей»:  Побачивши у Юрія Бардаша репост з анонсом, підписався на канал Wellboy.

П’ятниця. Дроп «Гусей»: Прийшло повідомлення про вихід кліпу «Гуси». Дивлюся.

Три хвилини після дропу «Гусей»: Подивився. Яскраво як у раннього Dzidzio. Набагато талановитіше, ніж у раннього Dzidzio, але все рівно схоже на раннього Dzidzio.

П’ять хвилин після дропу «Гусей»: Вирішую, чи ставити новину на сайт. Думаю не ставити, бо це не реп, а великого культурного оргазму, щоб начхати на жанр, я не відчув. Так, артист цікавий, але це не той випадок, коли обов’язково треба писати про нове ім’я , бо, якщо не напишемо, його ніхто не побачить – за справу взявся Бардаш – кліп розфорсять і без Rap.ua.

Вісім хвилин після дропу «Гусей»: Розфорсять – це не те слово. Вся стрічка в фейсбуці та інсті починає репостити “Дуже крутий кліп”. Дивуюся. Так – там яскрава картинка, прикольний тіп в кадрі, але це просто “забавний кліп”.

12 хвилин пiсля дропу «Гусей»: Пишуть колеги: «Ти бачив цей кліп? Чому не ставимо – це до речі Бардаша новий артист». Не відповідаю – треба дещо перевірити.

13 хвилин після дропу «Гусей»: качаю мр3 «Гуси», не підписую та відправляю власній фокус-групі (10 людей з нормальним, на мою думку, музичним смаком – з ними іноді раджуся). Коментарі розділилися на “Нашо ти це прислав?” та “Прикольно, але слухати другий раз не буду”. 

Година після дропу «Гусей»: Микита (співзасновник Rap.ua) пише: «Мені навіть дружина пише, що їй сказали, що це майбутня зірка. Чому не ставимо?». Намагаюсь пояснити – якщо прибрати ореол Юрія Бардаша та підтримку «тусовки» – це просто прохідний веселий трек.

Весь день після дропу «Гусей»: Не бачу та не чую нічого крім «Гусей». Здається, що весь світ в захваті.

12 годин після дропу «Гусей»: Лягаю спати. Мені сняться гуси.24 години після дропу «Гусей»: За добу мені написали біля 30 людей з питанням “Як тобі – це новий проєкт Бардаша” (завжди з припискою “це новий проєкт Бардаша”, жодного разу просто “як тобі?”). Почуваю себе зґвалтованим. Так, мені не сподобався трек. Я вважаю його середнім. Мені здається дуже цікавим артист, але дуже не цікавим трек. Що тут такого? Досить мені доводити, що це хіт. До того ж ми всі знаємо, що “хіт” і “крута пісня” – це зовсім про різне. 

25 годин після дропу «Гусей»: Читаю “ПРЕССУ”. Смішніше за всіх написали в L’Officiel (так, бляха, в L’Officiel – про нового артиста з гусаками!): «Парень с внешностью Омара из сериала “Элита”, танцами Джокера на капоте и костюмом, которому позавидовал бы Гарри Стайлз». З усім погоджуюсь, паралельно задаючи собі питання: «А що в ньому свого?».26 годин після дропу «Гусей»: Читаю на сторінці артиста: «Мені хотілось висловити свої думки актуальною українською мовою. Щоб рими, вайб, саме звучання не були пластмасовими і ватними, щоб це музло качало всіх: і «моднікав», і звичайних тіпів». Висловити думки? Туси-гуси – висловити думки… Ок…  «Актуальною мовою»? 

27 годин після дропу «Гусей»: Здається, що Rap.ua – це єдині в Україні люди з інтернетом, які не написали про Wellboy. Альона дякує в коментарях за те, що трек українською (Альона, вибач – не “українською”, а “актуальною українською”), Юля Юріна (ще одна дуже талановита творча одиниця, яка обрала, на мою думку, дуже простий шлях) репостить кліп, Ваня Клименко пише, що це “вогонь”… З тих, кому кліп не сподобався побачив тільки Кречета – скажуть, що заздрить. До того ж йому легше – він у масці, п…юлєй не дадуть.27,5 годин після дропу: Відпускаю ситуацію з наступною думкою: «Артист дійсно крутий, кажуть, що і людина хороша. Він зробив те, що приверне увагу, а вже з наступним синглом розкриється ще більше. Це нормально – так працює ринок».

28 годин після дропу «Гусей»: Wellboy викладає собі в сторіс дуже поганий власний фристайл з поміткою сторінки Rap.ua. Скоріш за все я помиляюсь, але після того, як мене цілу добу гвалтували гуси, я сприйняв це як “Ще ви не написали про мене – давайте я звернувся до вас ось так”.29 годин після дропу «Гусей»: Бачу у різних джерелах сторіси про те, що «Гуси» – єдиний україномовний трек у топі нашого Apple Music.

30 годин після дропу «Гусей»: Бачу як «Гуси» підіймаються все вище у всіх можливих чартах трендах. Здається, що якщо б вибори до Верховної ради відбулися сьогодні – у нас в парламенті сиділи б одні лише гуси (з іншої сторони, вони і так там сидять). 

30 годин після дропу «Гусей»: Сідаю писати цей матеріал. Сподіваюсь це допоможе відпустити ситуацію і сьогодні вночі мені насниться щось інше. Висновки та питанні, які виникли за останні дві доби: 

1) Wellboy – дійсно перспективний та талановитий артист. 


2) Юрій Бардаш – дуже авторитетний продюсер – я впевнений, що багато хто з артистів репостили гусаків лише, щоб сапорт оцінив Юрій, а не тому, що в них на репіті грає цей трек.

3) Парадокс гусаків: Українці – дебіли, бо слухають Моргенштерна. «Гуси» переганяють Моргенштерна у чартах. «Гуси» – таке ж прохідне музло, як і Моргенштерн, чи люди, які слухали Моргенштерна стали розумнішими?

4) Чи потрібно талановитому артисту спеціально знижувати “вхідний поріг” у своїх треках, щоб слухач їх зрозумів

5) Я ненавиджу гусаків. Всією душею.

6) Я справді віру в те, що в нас з’явився новий артист, але перший сингл мене вразив – дуже цікаво, що відбудеться з Антоном далі.

7) Ранній Dzidzio потрібен слухачам більше за раннього Скрябіна?

8) Я хотів би, щоб тусовка та ЗМІ менше нав’язували що слухати, до того ж це може зіграти поганий жарт з самим артистом.

P.s. Wellboy, якщо хочеш пофристайлити – запрошую тебе на Rap.ua Awards у вересні – зробимо батл. Проїзд, житло та шишло (бачиш – я теж римую – “житло” -“шишло”) оплачу. Але раджу потренуватись, бо того, що я бачив у сторіс не вистачить щоб перемогти навіть простого редактора реп-порталу. 

Текст: Михайло ПравильнийТи читач, який хоче нас підтримати? Заходь на наш Patreon.

Ти просто наш читач? Дякуємо за сім років разом.