Знайомство з номінантами Rap.ua Awards 2021. «Кліп року»

Ми продовжуємо знайомити вас з номінантами щорічної премії Rap.ua Awards. «Кліп року», як мінімум, на думку редакції нашого порталу – найскладніша категорія премії.

Всі відео, заявлені цього року – це дорослі режисерські роботи, до того ж дуже різні. Як їх порівнювати – невідомо, але як вам, так і нам треба вибрати кращого.

У редакції порталу ще є час для роздумів, а ось вам, якщо топите за когось конкретного, треба поспішати – заруба буде серйозна.Юрій Бардаш кожного року номінується на цю нагороду і, здається, навіть не думає відмовлятися від планки, яку сам собі задав. Нове відео за участю одеситів IDFX – чергова масштабна робота, де все – від касту статистів до образів артистів працює так як треба.Тут все просто – за участю крутого продакшну артист зняв справжній фільм (просто кліпом назвати це не повертається язик), який вже здобув кілька міжнародних нагород. Чи додасть репер-інкогніто ще одну статуетку – покаже голосування, але для багатьох «Засинай» – фаворит номінації.Ми звикли бачити від Степана мінімалістичні роботи з використанням стокових відео, які, перш за все,тягне ідея. Тут ідея також є (як і в будь яких роботах артиста), але вона підкріплена дуже серйозним відеорядом. Окремі сцени (на кшталт мастурбуючого на портрет Сталіна чиновника) взагалі геніальні, як результат – потрапляння до шести кращих відео року. У Аліни ніколи не було проблем з візуалізацією власних пісен. Цей подвійний кліп – не виключення. Режисером виступив Михайло Звегінцев і це дуже доросла та атмосферна робота. Кліп, який збільшує статистичні шанси Кречета та Аліни отримати нагороду. Ідея відео про постапокаліптичний світ не нова, але реалізована вона в даному випадку фантастично. Так, в 2021 році ще можливо знімати круті кліпи без бюджету. «Питання» – прямий тому доказ. Сюжети, ідеї та філософія в кліпах – це добре, але є ще і реп-канони, за одним з яких артист повинен транслювати широким масам інформацію про свій худ. «Расклад» зроблений саме за цією схемою – ти бачиш Поскот – культову географічну точку на реп-мапі України. “Слышал за Поскот? Бро, ты знаешь расклад!” – хук, який може стати переможцем номінації цього року. 

Проєкт «Rap.ua Awards 2021» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фондуДержавного агентства розвитку туризму.