Петиція щодо заборони російських артистів набрала необхідну кількість голосів

21 вересня телеведучий Ігор Кондратюк створив петицію, вимогою якої є повна заборона концертної діяльності артистів з Росії допоки Крим не повернеться до складу України та держава не відновить контроль над окремими регіонами Луганської та Донецької областей.

Для розгляду президентом України петиція має набрати 25 000 голосів протягом 90 днів. Так і відбулося. На момент публікації цієї статті ії вже підписало близько 25 200 людей.


Ось як прокоментував дану ініціативу сам Кондратюк:

«Я впевнений, що громадяни країни-агресора, які працюють в сфері розваг – артисти/артистки, актори/акторки насправді не несуть ніякої культури. Оскільки представники агресора, які промовчали і тим самим підтримали окупацію Криму та розв’язання Росією, їхньою батьківщиною, війни на східному Донбасі, своїм мочанням теж несуть відповідальність за агресивні дії Росії».

На його думку, винятки можуть існувати лише для тих російських діячів культури, які публічно виступили проти російської агресії. Наприклад, Віктор Шендерович, Лія Ахеджакова, Андрій Макаревич та інші.

Кондратюк також вважає, що «музика і інші види мистецтва від агресора не можуть бути поза політикою під час війни».

Тепер петиція має бути розглянута президентом Володимиром Зеленським. Згідно законодавства такі питання вирішуються в особливому порядку протягом трьох місяців із моменту оприлюднення. Глава держави має право внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань.