Ми знаємо, хто такий Krechet. Перше інтерв’ю з артистом

Минулого року в українському хіп-хоп полі з’явився артист, що називає себе Krechet, робить дуже крутий та сучасний звук та приховує свою особистість (спілкування з нами відбувалося через менеджера – я відправляв текстові питання, після чого менеджер надсилав мені відповідь артиста, особисто Кречета я не бачив).

За десять місяців артисту вдалося пошуміти фітами з Аліною Паш, здобути з кліпом «Засинай» кілька нагород на міжнародних фестивалях та стати найпродуктивнішим репером країни (Krechet видає новий матеріал чи не щотижня, при цьому якість контенту не страждає). 

Серед шанувальників вітчизняного репу фраза «Я знаю, хто такий Krechet» вже перетворилася на мем, а популярність артиста поступово зростає. От і я спробував розібратись, хто це. Результат – перше інтерв’ю з артистом. Це перше твоє інтерв’ю, тому дозволяю собі таке питання: чому «Кречет»?

У мене деякий час проживав ручний Falco rusticolus (птах сімейства соколиних — прим. Rap.ua).

І як він в якості домашньої тварини? Чому деякий час – куди подівся?

Тяжко. Птах дикий. До п’яти разів на день потрібно годувати, переважно нежирним м’ясом. Кілька разів на день він має літати. Потрібно багато ресурсу, щоб за ним доглядати. Згодом віддав його у заповідник… Хотілося б так збрехати, але, на жаль, він помер. 

Зрозуміло. Як гадаєш, я знаю, хто такий Krechet?

Ти навряд чи знаєш, хто ти сам, насправді. Люди мало знають про себе, а інших людей вони не бачать. Бачать тільки своє ставлення до них. Тому ні, ти не знаєш, хто такий Krechet.

Хто такий Krechet для тебе?

У кожному з нас, у тобі теж, всередині живе кілька особистостей. Це звичайний результат психофізичної активності лівої та правої півкуль мозку. Krechet – це субособистість, яка присутня в мені.

Чому обрав схему з інкогніто-проєктом? Багато хто каже, що така штука не дуже працює вже з точки зору промо.

Знову ж, артисти, в основному створюють образ, навіть якщо показують обличчя. Ніхто справжнього себе не показує. Тому, 3D-персонаж Krechet нічим не більше інкогніто, ніж хтось інший. 

На рахунок «працює, чи не працює з точки зору промо» – вам же цікаво брати у мене інтерв’ю, значить все працює. А люди з категорії «багато хто каже» лиш кажуть – на сайтах, в телеграмі, за спиною, на парканах… Хай вже щось зроблять, а не тільки кажуть.  

Скільки людей працює зараз над проєктом?

Зараз мені допомагають: людина, яка повністю відповідає за visual, і менеджер. Все решта – сам.

Скільки ти вже займаєшся музикою (в якості саундпродюсера, автора текстів та виконавця)?

В якості виконавця – з серпня 2020-го. В якості автора музики та текстів – кілька років. До речі, зараз я паралельно пишу треки на замовлення, дорого, звертайтеся. До цього я також писав лише на замовлення. Яким артистам – розголошувати не буду.  
  

В тебе лід-синглом на першому релізі був веселий трек «Голуби», зараз все перейшло в песимістичну рефлексію про країну, себе, проблеми та «тлєн». Що сталось?

Не бачу в цьому нічого дивного. Я собі обмежень не ставлю. Можу заспівати і про голубів, і про цукровий діабет.
В треці «Сміюся» багато особистого. Казахстан, допит МВС, хвороби – це ж все про тебе, а не про ліричного героя? Про кожний рядок хочеться розпитати детальніше – розкажи, про що можеш. 

Деякі моменти я навіть пом’якшив. Навіщо придумувати про речі, які зустрічаються на кожному кроці? Краще пофантазувати про польоти на Марс.

Тобто, ти зараз перебуваєш в Казахстані? Що то був за допит МВС?

Конкретно зараз я в Казахстані, але часто буваю в Україні. Допит був за статтею 309 (стаття про незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів — прим. Rap.ua), решта інформації хай залишиться у стінах МВС. Зараз все це в минулому.В пісні «Легально» ти кажеш, що в нашій країні навіть президент живе хуйово. Чому так вважаєш?

Тому що це видно, він у складній ситуації. Хуйово не в плані грошей, гроші звичайно вирішують проблеми, але далеко не всі. Ти можеш бути багатим, але при цьому жити в пеклі.

Ти іноді чіпляєш Альону та її лейбл у коментарях (нам здається, що і у піснях). В чому основна претензія до Enko?

Дайте мені скріншот коментаря, де я чіпляю Альону. Якщо ти про рядок «укрреп пісяє, сидячи», то це просто констатація факту. Я скоріше за розвиток, а не за претензії. Ми по суті з Enko робимо одну справу, лише трохи у різних світах. І у них все файно, все зрозуміло і малому, і старому, і котові.    


Прикладаю скрін. Мені здалося, що ти маєш на увазі типу вони в минулому живуть, а Калуш мало видає альбомів. 

Ну про Альону тут нічого немає. І по скріну ж видно, що це не претензія, а просто рофл. Але так, вони в минулому живуть, а Калуш мало видає альбомів =)   

Як ти пишеш релізи? Зашиваєшся на кілька тижнів, щоб потім видавати сингли чи не щогодини?

Якщо користуватися вашою термінологією, я зашитий постійно. Я зрозумів для себе, що натхнення не існує. Пишу по треку в день. Якщо б я дропав усе, що пишу, на стрімінгах не вистачило б місця. До речі, 11 червня реліз епохального EP року. Не EP – а тупо приниження-знищення свідомості.  

Цей EP – краще, що я робив у своєму житті. Те, що буде не соромно увімкнути дітям. Цей EP – як побачити інопланетянина, всі будуть в ахуї. Я над ним працював з літа 2020-го року. Кожен трек – діамант. Коротше, чого вам нахвалювати… 11 червня самі послухаєте і зрозумієте, що таке «приниження-знищення свідомості».
  

Писати по треку в день – віддає якимось фабричним підходом, а не творчістю. Не боїшся перегоріти?

З твоєї логіки, якщо робити по треку в місяць – це творчість, а якщо по треку в день – вже не творчість? А трек в три дні – творчість? А трек на рік? До чого тут час? Хтось сидить і чекає «натхнення», я називаю це лінню і самообманом. Якщо не можеш сісти і написати трек за тиждень – це не твоє, їдь в Польщу на полуницю. Я себе не примушую писати, це перетворилося на образ життя. Вважаю, що більше уваги ти приділяєш своїй справі, тим швидше йде зростання і розвиток. Перегоріти не боюся, пару днів відпочинку – і знову все загориться.Розкажи про кінокліп “Засинай”. Який у нього бюджет? Він вже переміг на кількох фестивалях — що це дає?

Ні копійки в кліп не вклав. Круті люди просто пишуть мені в дірект і пропонують зняти кліпи. Фести тривають, перемога в них – це піар. В інших країнах дізнаються, що є такий артист Krechet, що в Україні круто роблять, що є «Blessed Bee Production» та потужний режисер Жека Янев. Потрохи захоплюємо світ.

В тебе багато колаборацій з Аліною Паш і вона систематично підтримує тебе в соціальних мережах. Чи слід чекати твоєї появи в неї на лейблі?

З усіх артистів, які наразі є в Україні, вона – перша і єдина, хто почав підтримувати. Навіть ті, хто кричать про підтримку українського репу і культури, так не підтримують, як Аліна. Хоча вона про таке ніколи не заявляла. За що їй respect!

Стосовно «Bitanga Blood»… З’явлюсь я там, чи ні, – ніяк не вплине на мою музику, чи на ваше життя. Як хочете, можете чекати. Скидайте відео, як сидите, чекаєте. Але якщо я там з’явлюся – розумієте, який лейбл буде найпродуктивнішим в країні, так?     

 Кого виділиш з сучасної української сцени?

Конкретно артистів виділяти не хочу, бо ніхто не виділяється. Надіюсь, скоро ця ситуація зміниться. Буває, заходять окремі роботи, наприклад Паліндром  «Останній танець». 

Що в сучасній українській сцені тобі подобається, або ні?

Подобається, що сцена тільки починає розвиватися. Не подобається, що розвиток йде дуже повільно. Не подобається, що немає ком’юніті, яке б підтримувало артистів, не подобається загострення уваги лейблів на тому, що «працює», а не на розвитку культури. Але моє «подобається» чи «не подобається» ніяк не вплине на ситуацію, краще щось робити, ніж міркувати й оцінювати.


Інтерв’ю: Михайло Правильний


banner2