Відродження Стольного Града, Грибов та Мостов, новий альбом Глави 94 та інші релізи, які цікаво почути

Українські репери рідко випускають сольні релізи. Хочеться написати, що це через Covid, але й до пандемії крутого та дійсно хайпового матеріалу в нас було не дуже багато.

Сьогодні пропоную пофантазувати про те, які релізи українських реперів було б цікаво почути. Деякі з них дійсно вийдуть, деякі — точно ні, але очікування від того меншими не стають. Мріяти ж ніхто не заважає, правда? До того ж не забувайте й про матеріалізацію думок.



Глава 94: Новий альбом



Номінально Гоня і Кашляючий Ед входять в склад гурту, та навіть прийняли туди нового учасника. На всі питання щодо нового матеріалу Глава відповідає неохоче – кожен зайнятий своїми справами (слід зазначити, що, з точки зору матеріалу, справи у обох йдуть справді добре).

Чи слід чекати відновлення Глави з “подорослішими” Ігорем та Стьопою? Ніхто не знає. Нехай вони і обрали різні вектори для творчого розвитку, в їх симбіозі є душа.



Стольный град: Reunion



Буває, що гурт, який колись “шумів”, збирається знову. Випадків, коли це дійсно працює, не так багато. Останній український кейс – реліз харків’ян Ктотам?, який вийшов доволі якісним, але минулого хайпу артистам не приніс.

У випадку ж зі Стольним, це, як мінімум, буде подія. В цього об’єднання було чимало хейтерів, які казали, що то був “не справжній реп”, але, передивляючись сьогодні їх лайви, я відчуваю, що український реп втратив дуже цікаву історію —такої енергії не вистачає нашій сцені.

Зараз здається, що поновлення об’єднання Стольного, наче концерт Асапа Рокі в Києві, можливе лише в паралельному всесвіті, але це реп – тут все може бути.



Yarmak: Україномовний альбом



Це вже більш реальна історія, сам артист неодноразово заявляв, що такий альбом пишеться. Останній трек Олександра українською, «Дівчата», далекий від того репу, який особисто я хотів би від нього чути, але впевнений, що це далеко не той максимум, на який здатен артист. 



Мосты: Reunion



За останні 10 років існування українського репу в ньому було лише два дійсно потужних крю – Стольный Град и Мосты. Перших вже згадали, щодо других – їх реюніон здається ще більш ілюзорним, ніж у випадку з гуртом Ярмака.

Гурт закінчився непорозумінням між учасниками, його лідер – 4atty екстремально рідко виходить в публічний простір з новими треками (після Grebz в нього вийшов лише один фіт), а інша велика бойова одиниця – Mono став саундпродюсером (в доробку якого і роботи з фігурантом наступного пункту).



Marul: Сольний альбом



Альбом, якого ми точно дочекаємося. Матеріал є, його в сторіз показував саундпродюсер Teejay. Схоже, альбом на стадії зведення.

Для мене Marul – один із найталановитіших МС в країні з дуже сильними скілом, харизмою та тембром. Його сольний реліз цілком може подарувати нам нового Міхєя.

До цього Marul був знайомий нам по дуету з Енді (нині – Andy Maxwell), на рахунку яких було багато крутих пісень, зокрема – локальний хіт «Достучусь». Після дует розпався через сварку учасників, а Марул працював з поп-продюсером Дімою Клімашенко (чи працюють вони разом зараз нам не відомо).



Andy Maxwell: Сольний альбом



Коли Енді та Марул були дуетом, у багатьох виникало враження, що Денис (Marul) набагато скіловіший за Максима (Енді). На практиці ж це не зовсім так. Просто фігура Марула, за рахунок ролі та більшої уваги до вокалу в їх дуеті була помітнішою, а, враховуючи талант Дениса, на його фоні загубився би і Тупак.

Що стосується Енді – його сольний реліз готується і пару треків з нього я вже чув. Там м’ясо. Дуже чекаю на реліз.



Alina Pash: Реп-альбом



Аліна – універсальний солдат, який вміє робити все. Артистка зовсім не мітить на реп-Олімп, але кожен, хто чув її парти на фітах з alyona alyona, або Krechet, не проти почути те ж саме, але більше.

Сподіваюсь, у артистки знайдеться вільний час на концентрований реп, в який вона цілком вміє.



Грибы: Reunion



Sимптом випустив сольний альбом,де спробував поєднати дві свої іпостасі – батл-МС та автора бенгера «Тает лед». Вийшло якісно, але особисто в мене не потрапило. Юрій Бардаш займається проєктом Youra, що робить 4atty я не знаю – ходять чутки, що в нього є матеріал, який чекає свого часу.

Але той роз***дяйський настрій, який дарували Грибы – це щось інше. Щось, що працює тільки в тому випадку, коли всі три елементи зібрані докупи (два елемента теж ок, але ефект інший – див. Grebz).



Супердрімтім-гурт: Альбом



На Заході буває таке, що B Real, Xzibit і Demrick збираються у гурт Serial Killers, або Jay-Z та Каньє дропають «Watch the Throne».

В Україні зараз гучних колаборацій немає. Цікаво було б почути спільні релізи від Крупіна та Circle Cartel, або ж від Вови зі Львова, Wavy Dem та Саші Таба.



Потап: Нормальний реп-альбом



Олексій Потапенко – один з ветеранів вітчизняного репу, подобається це вам чи ні. Спроби створити сольний хіп-хоп реліз у артиста були, але для справжнього реп-гіка все там якось “вилизано” та “не по-справжньому” (навіть незважаючи на місцями відверті тексти).

Маю надію, що Потап знайде час зробити щось брудне, таке, від чого всі ортодоксальні репери “завалять”, адже знань та навичок у Олексія для цього вистачає.




banner2