Важливо: Мінфін планує скоротити фінансування культури та кіно

Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики та почесний президент «1+1 медіа» — Олександр Ткаченко повідомив про те, що Міністерство фінансів готує секвестр державного бюджету (скорочення видатків), в якому урізає фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту.

В своєму коментарі «Детектору медіа» він уточнив, що фінансів планує скоротити фінансування Мінкульту на 7 млрд грн. Зокрема, на 750 млн грн для Держкіно, на понад 500 млн для будівництва музеїв Голодомору і Революції Гідності, на 250 млн грн для творчих спілок, на 500 млн грн для українського культурного фонду.

«Це все далеко не повний перелік скорочень бюджету Мінкульту. До того ж, поки невідомо, що буде урізано в Міністерстві молоді та спорту, яких скорочення теж торкнеться», — додав Ткаченко.Витяги з проекту розповсюджують у мережі всі, кому небайдуже майбутнє культурної сфери. Окремі люди формують петиції та листи до уряду, щоб запобігти урізанню бюджету.

Зокрема відкритий лист до Кабміну написали представники «Мистецького арсеналу», Національного центру Олександра Довженка, Українського інституту, Українського культурного фонду та Українського інституту книги. Ознайомитись з повним текстом листа та пiдписатись пiд ним можна тут.