Unknown T — нове обличчя дрилу

До середини 2021 року дрил став настільки буденним явищем в сучасному хіп-хопі, що «вигадати велосипед» та справити свіже, незапилене враження стає дедалі важче. Звичний малюнок з характерних хайхетів, слайд-басу та брутального образу його головних зірок — Pop Smoke чи 67, на перший погляд, має свої межі для нових маневрів. Можна згадати досить вдалі спроби робити «мелодійний» дрил, поєднувати накачані автотюном мотиви з потужними інструменталами, що від них здригається приміщення, — та поки відповідні експерименти не призводили до появи по-справжньому яскравих персонажів, що змогли б стати глобальним втіленням такого неочевидного поєднання «крові з молоком».


Та це не означає, що після умовних Fivio Foreign та Headie One дрил не заслуговує на появу нових харизматичних голосів. Один з них вже взяв квитки до міжнародного визнання з лондонського району Гомертон, якому Unknown T (справжнє ім’я — Деніел Ліна) присвятив дебютний вірусний хіт «Homerton B». Автор вступає в перший куплет на тлі концентрованого басу, який відразу підкреслює характерні голос та інтонаційність репера, незвичну майже до карикатурності манеру розповіді про жахання перехожих та власну популярність серед жінок.


Безвідмовна енергія «Homerton B» не пройшла непоміченою: згодом Ті підписав контракт з лейблом «Universal», виступив на концерті Дрейка перед 20-тисячним лондонським натовпом і готувався до неминучого злету. Та про реп-амбіції на якийсь час довелось забути. Влітку 2019-го тоді ще 19-річного артиста звинуватили у вбивстві хлопця на новорічній вечірці — злочин, за яким Ліну виправдали лише на початку минулого року, незадовго до розгортання пандемії COVID-19.


«Не можу повірити, що мене закрили з пожиттєво ув’язненими», — з таких слів починається пісня «Fresh Home», перший великий реліз Ліни після повернення на волю, де він вже готував дебютний мікстейп «Rise Above Hate». Останній — кінематографічна та вивірена демонстрація, перша нагода почути Ті у форматі 45-хвилинного потоку свідомості. Автор майстерно змальовує оточення та стиль життя, в яких закалявся, влучними ванлайнерами, вдало утілізуючи один дрилл-біт за іншим впродовж більшої частини хронометражу.

Проте самого Ліну не влаштовує, коли його творчість зводять до одного напряму. «Нас точно неправильно розуміють. Тому інколи мені некомфортно писати про певні речі. Нас оцінюють за стереотипами, автоматично проголошують ‘дрилл-реперами’. Я не дрил-репер, я — музикант», — цитує його видання The Guardian. Вже на мікстейпі він пояснює, що саме мав на увазі: трек «Main Squeeze» — майстерний популярний реп в дуеті з перевіреними хітмейкерами Young T & Bugsey; «Ambition», що закриває проект, — ретроспективна рефлексія на вже пройдений шлях під акомпанемент ритмічного біта з насиченими клавішними, а з інтерлюдією «SS» він дозволяє собі заспівати кілька повторюваних рядків, пам’ятних та ліричних.


Успіх дебютного мікстейпу Unknown T цементує вже в липні 2021-го з другим проектом «Adolescence», що з першого треку «22 double 0» пропонує вибухову комбінацію хайхейтів та перкусії та перехід до промовистої «Driller sh!t». «Не балакаю на суді, не балакаю в Twitter», — нагадує автор, зберігаючи найбільш пам’ятні рядки для нового матеріалу. Порівняння вуличного біфу з Другою світовою на «WW2», зірковий дрилл-дует «VIN DIESEL» з M1llionz, вулична серенада «Tugman Vacation» — «Adolescence» не бракує яскравих моментів, що резонують з працездатністю автора та змогою випускати великі проекти другий рік поспіль.


Unknown T — не тільки про дрилл, звісно, та саме він створює платформу для найкращого матеріалу англійця. Він не вивертає його, не ставить догори дригом, але пропонує свіжий погляд, енергійність та готовність вести піджанр за собою, що особливо актуально після втрати Pop Smoke минулого року. З «Homerton B» ще три роки тому він допоміг закласти фундамент дриллу, що після карантину біжить розривати концертні майданчики, і вже зазирає в майбутнє, готовий спростовувати байки про його одноманітність та брутальну сірість.
Текст: Сергій Олексюк