UNDER THE OPEN SKY – як мистецтво прискорює перемогу

З кожним днем ми все більше чуємо про те, що люди за кордоном звикають до війни та вже не допомагають народу України так, як раніше. На щастя за кордоном, крім іноземців, є ще й українці, які можуть донести до людей необхідність сапорту нашій землі. Головна мова під час таких перемовин – це мова мистецтива, адже її знають всі.


Проєкт UNDER THE OPEN SKY – це програма зі збору коштів, запущена з метою підтримати Україну та українців у боротьбі проти російської агресії. Програма розпочалася 12 квітня з благодійної вечері двох шефів: Катерини Єфимчук (Wine Love, Київ) та Софії Рудольф (Lovis, Берлін), а продовжилася 28 квітня виставкою двох українських художників – Маші Реви та Івана Грабка. У березні митці вимушено залишили Київ і працювали в Ужгороді, де, у тимчасовому притулку-майстерні, колективно організованому місцевими художниками та архітекторами, зробили серію малюнків, картин та відеодокументів, які пізніше представили у майстерні Йонаса Бургерта у Вайсензеї (Берлін), у вигляді виставки під назвою UNDER THE OPEN SKY.

Кошти з проєкту будуть відправлені різним волонтерським організаціям. Наш штаб Some People вже отримав 10 000 доларів і наскільки це своєчасна допомога для Харкова неможливо описати у тексті.

На прикладі цього кейсу ми ще раз хотіли б нагадати всім, що культурний кластер є дуже важливим в період війни, а мистецтво може практично та предметно прискорювати допомогу. Пишаємося тим, що працюємо в одному секторі з людьми, які кладуть свою справу на те, щоб Україна була вільно. Намагаємося брати з вас приклад, друзі, такі проєкти надихають, коли хочеш трохи розслабитись.