Найкращі українські реп-лірики. Частина 1

Існує хибна думка, мовляв, сьогодні реп вже не про зміст, але ми маємо нагадати, що реп — це також поезія, а репери, які приділяють увагу якісній текстовій складовій нікуди не поділися. До того ж, є думка, що війна внесе свої корективи в музичний наратив України і сенс знов займе своє місце на незалежній сцені нашої країни.

Щоб ви в цьому не сумнівалися, ось десять чудових релізів, що підтверджують вищезазначене. Це лише перша частина матеріалу, адже вправних ліриків серед українців ще багато.


Гоня «Саботаж»Реліз-маніфест, реліз-протест, реліз-сповідь. За 18 хвилин учасник гурту Глава 94 встигає розкидати за свої відносини з алкоголем, невдоволення наявними правилами гри музичної індустрії та бажання творити незважаючи ні на що.


Хонест «Чай в умивальнику»Меланхолійний альбом про боротьбу з розпачем та самим собою. Про щастя у простих речах та людях, які залишилися далеко в минулому. Про пошук себе та внутрішнє світло, що дає життєві сили.


Курган «Квантовий суржик»Кургана у зв‘язці з Агрегатом чули всі. Це розважальний контент і з ним все зрозуміло. А ось його сольний матеріал зовсім про інше.

Як щодо метамодернізму під експериментальний електронний звук? Розмотувати клубок неочевидних метафор в еру тік-току — процес, що зацікавить, звісно, лише тих, кому це під силу. Так ото у бон вояж, дорогий друже, в добрий шлях.


Sonnium «Поміж тим»Відображення суворої реальності в роздумах технічного та досвіченого Сонніума. Гостро, дошкульно, без купюр.


Krechet «Україностан»Не дивлячись на модний саунд та те, що голос здебільшого виступає у треках в якості повноцінного інструменту, Krechet завжди начиняє свої тексти влучними рядками. Варто лише зануритись.


Кашляючий Ед «Переклад»Ще до запуску проєкту «Паліндром» Степан презентував альбом «Переклад». Особистий та безкомпромісний, цей реліз транслює реальність такою, яка вона є. Десь боляче, десь гірко, десь різко, але чесно. Робота зі словом в альбомі на висоті.

Ешелон «Колишні Люди»Теплі, затишні та дотепні — саме такі рядки сплели в 11 пісень Рома Майк та Воха. Є таке приємне відчуття, як «світла журба». Ось саме воно й виникає, коли слухаєш цей альбом.ТНМК «Сила»Олди тут? Якщо тут, то немає сенсу пояснювати, що до чого — ви і так все розумієте. А для ньюфагів зазначу — це той випадок, коли прості слова та образи в купі працюють набагато краще, ніж надскладні багатослойні конструкції.


Денні Дельта «Навиджу»Після припинення існування гурту LEZO Денні Дельта продовжив сольну кар‘єру. Його останній реліз називається «Навиджу». Саме він нас і цікавить.

Цей альбом нібито увібрав у себе всю злість, а разом з тим і гостроту, що відчувається в кожному слові.

Роздуми про смерть, життя, зламану долю старих друзів, про безліч дівчат і наркотиків, а разом з тим — про ненависть до всього цього.Ще більше якісного українського репу слухай в наших плейлистах:

UKRAINIAN RAP