Український реп. Анти-підсумки року

Якщо сьогодні відкрити стрічку фейсбуку/інсти/тощо – можна побачити як всі «йдуть проти системи» та відхрещуються від підбивання підсумків року, що наразі ще банальніше, ніж самі ті підсумки.

Як людина – я ніколи цю історію з результатами року не любив, але, як головний редактор, маю щось там підбити. 

Розповідати як пройшов в українському репі минулий рік я не хочу, адже, якщо ти читаєш цей текст, то, скоріш за все, слідкував/ла за ним особисто. Все що хочеться робити в Новий рік – це дякувати та бажати. Почнемо з подяк.

Дякую всім артистам, з ким пощастило спілкуватись та співпрацювати. Гоні за виступ на Rap.ua Awards, демки та спільне похмілля в Харкові, Фейму та Паші ПМ за ганста-реп в тачці і пісні Шуфіка в Києві, Плану та всій банді PSREC за теплу зустріч в Одесі, ТИСКУ за божевільні вечірки та те, що Plastician доїхав до України, Паліндрому та Паш за пісні, які цього року слухав найчастіше. Keysee та С23 за гостинність у Франику, Olive Taud за Дніпро, OTOY та Krechet за свіжі новини три рази на день. 

Дякую всім, хто виступав у нас на івентах, був героями матеріалів та новин, хейтив та давав поради. Дякую Sprite за Fresher – ми почули багато крутих партів. Дякую Jägermeister за Splash – це дуже важливий для нас проєкт. Шатаут всій команді ENKO – не згортайте зі шляху.

Команда Rap.ua, вам не дякую тут, бо дякую кожного дня особисто. Ви все самі знаєте. Цього року я вперше бачив супергероїв не в кіно, а в реальності. 

Щодо побажань… Український реп зараз знаходиться в точці максимальної свободи. З нами поки не сталася індустрія, великі бабки, відповідальність перед лейблами та кабальні контрактні обов’язки. Через декілька років ми будемо згадувати ці часи, як момент, коли все було можливим. Так давайте не про*бемо ці можливості й будемо творити. Чесно, не оглядаючись на прибуток, охвати та публікації. Я бажаю всім творчості та повітря не в написанні прес-релізів та видумуванні інфоприводів, а в піснях.

Ми всі почали любити реп за правду та нерв, а не через великі гроші, сумнівні шмотки та швидкоплинний хайп, тож бажаю, щоб ця любов не згасала та примножувалася якісним матеріалом. Якщо пісня справжня – її завжди почують. 

Ну і миру всім, звичайно.

Яким для мене був український хіп-хоп 2021? Він був різним, хай таким і залишиться.
З Новим роком.Головний редактор Rap.ua,

Михайло Правильний