Та хто такий цей Nardwuar?

Поціновувачи хіп-хопу точно знають ексцентричного чувака на ім’я Нардвуар, який взяв купу інтерв’ю з найбільшими зірками хіп-хопу сучасності. Останні місяці в тік-тоці нарізки з його в’юхами стали трендом, а його фірмова фраза «Хто ти?» перетворилася на мем. Тож ми вирішили розповісти, хто такий цей Nardwuar.

Справжнє ім’я Нардвуара – Джон Раскін, він канадець та народився у Ванкувері. До музичної журналістики Джон потрапив у 1986 році, коли почав робити своє шоу на крихітній радіостанції рідного міста. З молодості він захоплювався панк-роком і став співзасновником гурту «The Evaporators» у тому ж Ванкувері (зараз Нардвуару 54 роки і він досі є солістом бенду).


Нардвуар вирішив, що може брати інтерв’ю в кого завгодно і почав проникати на різні музичні івенти задля розмови з кумирами молоді. В той самий час Джон починає створювати власний стиль: гострі особисті питання, смішний одяг, як, наприклад, фірмова шапка в клітинку з помпоном, кривляння та різні фішки у розмові з музикантами.


У 2006 році починається найцікавіше, Джон створює YouTube-канал «NardwuarServiette». Саме в цей момент народжується персонаж Нардвуар, який згодом стане улюбленцем реперів.

Кожне інтерв’ю Нардвуара починається з фрази «Хто ти?» і продовжується питанням «Звідки ти?» Ще одна фішка — це завершення розмови: в кінці в’ю Джон починає співати пісеньку-нісенітнецю з вигуками «Doot Doola Doot Doo» і просить зірку продовжити її.


Чому репери так охоче спілкуються з дивним мужиком, який під час інтерв’ю не соромиться запитати інтимні питання та відноситься до них, як до опонентів? Справа в ідеальній підготовці до інтерв’ю: Нардвуар знаходить раніше невідомі факти з життя та творчості зірки, почувши або побачивши які, артисти нерідко втрачали мову і надовго залишалися приголомшеними.


Найцікавіша історія, яка дала йому величезний медійний поштовх, це розмова з Фарреллом Вільямсом 2013 року. Нардвуар витяг із сумки (це його невід’ємний атрибут в кожному в’ю) вінілову пластинку з першим записаним Фарреллом треком у кар’єрі. В цей момент Вільямс був настільки шокований, що перервав Джона та сказав: «Це одне з найвражаючих інтерв’ю, котре я колись бачив у своєму житті». Після інтерв’ю Фаррелл особисто вмовив Jay-Z поспілкуватися із Нардвуаром.


Це інтерв’ю кардинально перевернуло кар’єру Джона і стало моментом, коли світ хіп-хопу звернув увагу на Нардвуара та перестав сміятися з його образу дурника, як, до речі, це робив Фаррелл на початку розмови.

Прикладів шокуючих подробиць про життя реп зірок, розвінчаних Нардвуаром, неймовірна кількість, бо кожного разу він дістає зі своєї сумки дивовижні артефакти та деталі, що пов’язані з кар’єрою артиста. В одному з багатьох інтерв’ю зі Snoop Dogg (на каналі їх цілих десять) Нардвуар показав перше видання першого зрежисованого фільму репером «Smokefest Vol. 1», копію якого Снуп не міг знайти сам. Та й взагалі оновлення сторінки артиста на Вікіпедії цікавими фактами після розмови з Нардвуаром — звична справа. Як Нардвуар так глибоко досліджує та викопує найпотаємніші факти про артистів не знає ніхто.


Просто зацініть нарізку, де репери відкривають щелепу до полу, коли чують дійсно рідкісні знахідки про них.


Нардвуар став справжнім феноменом музичної індустрії, сумістивши неймовірний професіоналізм музичного журналіста і образ чудака-панка з Канади, який запам’ятовується з першого погляду. Він ставить музикантів в незручне положення гострими питаннями, відкриває раніше невідомі потаємні факти, ставиться до співрозмовника, як до опонента і попри це кожен репер мріє дати інтерв’ю саме Нардвуару.

Ось, завдяки чому, загадковий персонаж Нардвуар став найвпливовішим інтерв’юєром у світі хіп-хопу. Немає сумніву — коли в Україні з’явиться така людина наша сцена зміниться раз і назавжди.