Українська електронна та реп-сцени об’єднуються в новому проєкті Splash

Портал Rap.ua спільно з Jagermeister запускає новий YouTube-проєкт Splash. Наша знімальна група завітала до шести великих українських міст (Київ, Харків, Львів, Одеса, Дніпро та Івано-Франківськ) з ціллю об’єднати дві різні музичні сцени та розповісти про локальних субкультурних музичних героїв країни.Український реп зараз переживає друге народження, але широке коло слухачів досі не знає його багатьох героїв, які нічим не поступаються відомим артистам. В той же час, електронна українська сцена є однією з найпотужніших в Європі, проте на слуху в межах країни залишаються, в більшій мірі, лише столичні клуби та “розкручені імена”.
Саме тому портал Rap.ua об’єднався з Jägermeister, що вже багато років підтримує молодих артистів, локальних героїв музичної сцени, важливі субкультурні явища та незалежні творчі проєкти, а відкрита їм на початку пандемії ініціатива #SAVETHENIGHT вже другий рік допомогає творчим людям по всьому світу та дарує емоції тим, хто не уявляє свого життя без клубної культури. Алекс Первухін (автор ідеї та ведучий шоу) : «У світі електронна музика завжди йшла пліч о пліч з хіп-хопом, в той час коли за кордоном артисти змішували жанри, робили колаборації та експериментували, в Україні ці дві сцени майже не пересікалися. Я давно хотів змішати електронний саунд і реп. Завдяки порталу Rap.ua і Jägermeister, мені вдалося проїхатися по Україні і звести в студіях локальних електронних продюсерів та МС.  Ми оформили цей музичний експеримент в проєкт Splash і в результаті отримали шість треків, записаних в різних містах на стику електроніки та хіп-хопу».

Концепція Splash передбачає об’єднання двох сцен, а отже ведучий має однаково добре орієнтуватись у обох цих світах. У випадку Алекса Первухіна все склалося: він діджей, продюсер, власник вінілового лейблу Laconica та учасник гурту ТИСК. В різний час писав для Mixmag, Lookatme, був головним редактором сайтів rap.ua та rap.ru. В даний момент в його активі більше десяти вінілових релізів, серед яких платівки на німецькому Rawax, британському Tessellate та французькому Recordeep.

Михайло Правильний (виконавчий продюсер шоу, головний редактор порталу Rap.ua) : «З одного боку сьогодні в Україні репу дуже багато, з іншого ж – ми відчуваємо дуже великий вплив на жанр Заходу та Росії. Автентичного звуку не так багато, як хотілося б, а нове завжди народжується на межі різних культур, тому такі проєкти як Splash є дуже важливими, адже дають змогу артистам вийти з зони комфорту та спробувати щось нове, раніше їм не властиве».


UPD: Вийшов перший випуск YouTube-проєкту Splash. Він про Дніпро і колаборацію між Євгеном Гордєєвим (Kurs Valüt) та Olive Taud