Що відомо про новий «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Тиждень тому українська студія GSC Game World представила перший геймплейний однієї з найочікуваніших ігор року «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Він присвячений загиблим українським героям. Перша гра серії «S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля» вийшла у далекому 2007 році і відразу завоювала прихильність геймерів та отримала культовий статус.


Нова частина серії залишається все тим же шутером від першої особи з відкритим світом, доповненим елементами виживання та RPG. Як і у випадку першої частини, події відбуваються у Зоні Відчуження Чорнобильської АЕС, куди проникають сталкери у пошуках артефактів та легкої наживи. Гравцям заважають мутанти та ворожі угрупування.


Зав’язка сюжету почнеться зі слів Болотного Доктора (персонаж з пріквелу), котрий розповідає, що група вчених витратила роки на підключення до інформаційного поля Землі – Ноосфери. Найточніше її можна описати як сферу всіх людських думок та емоцій і своєрідну колективну свідомість. Таємниці загадкового досліду і його наслідків доведеться розкривати впродовж гри. Також у трейлері, який має назву «Прийди до мене показали кат-сцени, безліч персонажів, локацій (нових і вже відомих), зброю та багато іншого.

У трейлері фани окремо виділи інтерфейс: деякі елементи, такі як індикація шуму, схоже, зникли, проте компас тепер показує маркери карти і локації, що є новим для серії. Все ж таки класична система інвентарю з сітчастою структурою знову повертається.


Серед неочевидного у трейлері є натяки на повернення фракції Моноліту. Моноліт – це релігійний культ, який сформував систему вірувань, зосереджену навколо Зони та її надприродних властивостей. Вони вірять у загадкового «Виконавця бажань», сутність, що знаходиться в центрі Зони.

Щодо геймплею трейлер сповна демонструє поєднання фанового дослідження світу гри та моторошного реалізму з лютими монстрами. Гравець матиме змогу обирати свій стиль бою та різні тактики у кожній ігровій ситуації, що своєю чергою дозволить великий вибір зброї від класичного Калашнікова до ізраїльської штурмової гвинтівки IWI Carmel, якої раніше у «Сталкері» не було.


Навколо «S.T.A.L.K.E.R. 2» нещодавно розгорівся скандал: у мережі з’явилися чутки, що українська студія була змушена додати в гру меншини за умовами Microsoft, але розробники відразу спростували цю інформацію.

Реліз довгоочікуваної гри для ПК і Xbox Series S|X вже цього року, але точна дата невідома