Реп-герої минулого року, яких ти міг пропустити

Минув майже місяць відтоді, як позаду залишився 2021 рік — з усіма його хайлайтами, пам’ятними релізами та головними героями. Останніми були далеко не завжди зірки першого калібру, тож багато яскравих персонажів могли промайнути повз українську аудиторію.

Нижче представлені п’ять артистів з різних куточків світу — від новачків до перевірених ветеранів, — що прикрасили 2021-й у репі та до яких варто приглядатися у новому році.

Rowdy Rebel


Нью-йоркський репер спромігся на один з найкрутіших камбеків року, навіть не випускаючи повноцінних проектів після повернення з в’язниці у грудні 2020-го. Разом з Bobby Shmurda, Раді протягом усіх шести років ув’язнення залишався майже міфичним персонажем, а тому не мав проблем з увагою до нових синглів, деякі з яких стали найяскравішими бенгерами минулого року.

Ребел почувається як вдома на нью-йоркскому дрилі з треком «Re Route», фітує з місцевими зірками останніх років A Boogie та Fivio Foreign, нарешті сходиться на одній пісні з давнім товаришем Боббі на синглі «Shmoney» та обіцяє новий альбом цього року. Кар’єра Раді могла залишитися у безодні кримінального минулого, але харизма та вдалий смак зробили його визначною фігурою на нью-йоркській сцені, яка потребує нових героїв після втрати Pop Smoke.
The Alchemist


Алкеміст — один з найвизначніших андерграунд-продюсерів сучасності. Свідомо чи ні, ви майже напевне чули один з його інструменталів на треках Емінема, Кендріка Ламара або Наса. Тож, здавалося б, Елу немає чого доводити, та працездатність американця вражає до сьогодні, а минулого року він став справжнім ікс-фактором в андерграунді.

Одразу два проекти з виразним представником Детройту Болді Джеймсом та спільний альбом «Haram» з дуетом Armand Hammer здобули визнання критиків та потрапили до підсумкових топів року, а тому є обов’язковими для поціновувачів «підземного» стилю. Скільки ще таких отримаємо від Алкеміста у майбутньому — не відомо, та цього року він вже відзначився на новому альбомі Earl Sweatshirt. 2021-й — чудовий рік для монстра своєї справи.BackRoad Gee


Британський реп продовжує долати нові бар’єри на шляху до глобальності своїх американських колег, а BackRoad Gee — його чергова нова зірка, що повною мірою розкрилася саме у 2021-му. Протягом 12 місяців англієць ділив одну пісню з JAY-Z, вдало інтегрувався в альбом танцювального гурту Rudimental та навіть опинився на триб’ют-платівці Metallica.

Але квінтесенцією творчості Бекроуда став мікстейп «Reporting Live», що приваблює універсальністю автора — від дрилу до афробіта, репер почувається однаково комфортно на будь-яких інструменталах, чим змушує згадати прекрасний дебютний альбом J Hus, що вже став місцевою класикою. У нашого сьогоднішнього героя здобутки дещо скромніші, але 2021-й запевнив, що Джи перебуває на початку дуже цікавого творчого шляху.
badmómzjay


Німецька реп-сцена — так, дуже успішна та багата — продовжує існувати всередині власного «баблу», на який дуже рідко доводиться звертати увагу українській публіці. 19-річна сенсація badmómzjay, схоже, готова кинути виклик глобальній аудиторії: дівчина отримує визнання від Saweetie та AJ Tracey та вже з’являється на саундтреку «FIFA», поєднуючи у своїх піснях німецьку мову з англійською.

2021-й став для дівчини роком дебютного альбому «badmómz», окремі треки якого легко долають багатомільйонні позначки на YouTube та Spotify. Яскравий та динамічний жіночий поп-реп у дусі Cardi B з центру Європи — хороший початок для знайомства з німецькою сценою та цікавий прецедент в контексті глобалізації хіп-хопу.
Lancey Foux


Британець Ленсі Фоу свідомий того, що його порівнюють з Playboi Carti та Young Thug, та відкрито говорить про це на одній з минулорічних пісень. Та порівняння жодним чином не шкодять кар’єрі Фоу, який вже працює з Каньє Уестом і Скептою та поступово стає центром власного культу, що цінує нестандартність та дику енергію його релізів. Минулий рік — найпродуктивніший в кар’єрі Ленсі, що підготував одразу два альбоми. Більше того, на «LIVE.EVIL», що вийшов у листопаді, Фоу долає Атлантику та фітує з популярними американськими колегами Lil Yachty та 24kGoldn. Хоча дискографія лондонця тягнеться ще з середини минулого десятиліття, найцікавіша частина його кар’єри тільки починається.


Текст: Сергій Олексюк