Пісня Емінема «Mockingbird» у топі українського чарту Apple Music

Тік-Ток вже не раз повертав до життя забуті або старі треки. Одним з таких став легендарний трек Емінема «Mockingbird», який завдяки мегапопулярному тренду у тік-тоці злетів на перші місця чарту Apple Music Топ 100: Україна.


Український Тік-Ток розриває тренд зі зворушливими відео присвяченими батькам, друзям, рідним та військовим під трек Маршала «Mockingbird» у пришвидшенній версії з високим пітчем. На жаль, в еру фаст-фуду пересічні користувачі соцмережі навіть не замислюються про сенс та значення цієї важливої пісні в дискографії Емінема, тож ми вирішили розповісти історію треку.

@altera192 #володимерзеленський #янукович #україна🇺🇦 #mockingbird #eminem #реки ♬ original sound – sharon

Сингл «Mockingbird» увійшов до альбому Емінема «Encore» 2004 року і, можливо, є одним з найкращих реп-віршів Маршала і, можливо, однією з найменш лірично-агресивних пісень у його кар’єрі. Пісня була номінована на премію «Ґреммі» в категорії «Найкращий сольний реп виступ» у 2005 році.

«Mockingbird» (перекладається як «Пересмішник») — дуже особиста пісня, в якій Емінем звертається до своїх доньок, розкриваючи приватні подробиці їхньої сімейної історії, а також свої думки та прагнення щодо них. Фактично, можна стверджувати, що «Mockingbird» є однією з пісень, що лежить в основі сучасного напряму емо-репу, оскільки Емінем був чи не першим великим хіп-хоп виконавцем, який почав розкривати таку інтимну історію у своїх піснях.

В інтерв’ю RollingStone Емінем розповів про джерело натхнення для написання пісні: «Пісня під назвою «Mockingbird» присвячена Хейлі та Алаїні. Коли мама втікла, вони не розуміли цього, а я не найкращий оратор у світі, особливо коли я намагаюся пояснити двом маленьким дівчаткам, що відбувається з тим, хто завжди був частиною їхнього життя і просто зник. Тому це була моя пісня, щоб пояснити їм, що відбувається, напевно, найбільш емоційна пісня, яку я коли-небудь писав…»


Пісня є глибоким каяттям перед Хайлі та Алаїною за їх зруйноване дитинство через важкі відносини з їх мамою Кім та постійні гастролі. Емінем каже, що якою б поганою не була ситуація, він завжди буде любити їх усім, що у нього є, і готовий віддати за них все. Маршал інтерполює популярну дитячу пісеньку «Hush, Little Baby» та переплітає її з історією роману Гарпер Лі «Вбити пересмішника», що знов таки свідчить про багатогранність Емінема, як майстерного лірика.

У Емінема та його дружини Кім було неспокійне подружнє життя. Їхній шлюб неодноразово розпадався і відновлювався. Це було дуже важко для Хейлі та Алаїни, які залишилися з Маршалом. Він зізнається, що більшу частину часу був у турі і намагався укласти контракт на запис, щоб нарешті «поставити своє ім’я на компакт-диск». Емінем сказав, що все це робилося з надією дати своїм дітям краще життя, ніж те, яке було у нього.


Емоційну пісню ідеально довершив кліп. У ньому Емінем переглядає дитячі фото та відео своїх доньок. Ці моменти життя Емінем безповоротно втратив, поки будував кар’єру зірки світового масштабу і за це щиро просить вибачення перед доньками піснею «Mockingbird».