Rap.ua Awards 2020: підсумки та прем’єра фільму

У всьому світі реп — це найвпливовіша та найпопулярніша музика. Реп — це мейнстрім. В Україні ж реп досі залишається субкультурою «для своїх», але ми впевнені, скоро це зміниться. 

Кожного року на нашій премії ми збираємо головних героїв жанру і демонструємо, що український реп живий і він нічим не гірший за світовий. І якщо в попередні роки захід відбувався в форматі гучних фестивалів, третя премія RAP.UA AWARDS вимушено пройшла в онлайн-форматі, та це був дуже яскравий досвід для нас. 

На етапі підготовки ми проїхалися 4 українськими містами (Харків, Львів, Івано-Франківськ, Київ), зустрілись з багатьма цікавими людьми та відзняли тонну матеріалу.  Найцікавіше увійшло до фільму, присвяченого премії, в якому, крім нагородження головних реп-героїв року, ми поговорили про жанр з найцікавішими учасниками процесу під назвою «український реп».

У фільмі взяли участь: Паліндром, Zbaraski, Гоня, Ліон, Fo Sho, Monsto, Максим Сердюк (портал Слух), Саша Варениця (PR-агенція Много Воды), Monstr (PVNCH), Іван Клименко (продюсер Alyona Alyona, Kalush) , Сдобрымутром, Alex Pervukhin, Андрій Іноземцев (продюсер Alina Pash, OTOY), Антон Назарко та Микита Деменков (rap.ua).

У всіх спікерів різні точки зору щодо призерів та індустрії в цілому, але одна теза все ж таки була спільною — наш реп живий і у нього велике майбутнє. Як сказав у фільмі Андрій Іноземцев: «Чим більше людей риють, тим глибший тунель. Якщо ми хочемо пограбувати банк, треба робити підкоп». Не впевнені, що точно знаємо, що він мав на увазі, але ми згодні. 

Що стосується самої премії — там була справжня «заруба». Кожен з номінантів (і це не просто оскарівський штамп) заслуговував на свою «цеглинку» (нагорода Rap.ua Awards має вигляд надщербленої цеглини), але вона лише одна на категорію, тому все сталося так як сталося. 

Підсумки RAP.UA AWARDS 2020