logo logo

Огляд альбому «INSANO» від Kid Cudi

Огляд альбому «INSANO» від Kid Cudi

Довгоочікуваний альбом одного з найвпливовіших хіп-хоп артистів 10-х Kid Cudі «INSANO» не здивував як критиків, так і фанатів. Розберемось, чому так.


Треклист альбому виглядав багатообіцяльним, адже перше, що впало в очі ще до релізу – це мегазірковий список гостей: Lil Wayne, A$AP Rocky, Travis Scott, Lil Yachty, Pharell Williams, Young Thug і навіть покійний Xxxtentacion. Серед продюсерів знову чуємо Dot Da Genius (не перша їх співпраця), а також Plain Pat і BNYX – взагалі не останні люди продюсерського цеху. Плюс до всього очікується ще й делюкс-версія альбому, котра має вмістити 40 треків. Фурору додала вражаюча промо-кампанія із величезними статуями артиста, що з’явились у Парижі і Кліфорнії. Загалом виглядає так, ніби Скотт Мескаді йде ва-банк з цим релізом.


На «INSANO» дійсно є фірмовий впізнаваний флоу Каді, під який підібрано влучні біти, але, на жаль, все найкраще затьмарюється безліччю шаблонних продюсерських рішень і невпевненими репрезентами, що робить альбом скоріше мішаниною, аніж зірковим блокбастером, чого, очевидно, першочергово і прагнув Каді.

Голос репера завжди прекрасно лягав на повільні й психоделічні біти, котрі створювали ту саму космічну атмосферу, яку він пушить впродовж всієї кар’єри як головну фішку. Але цього разу він вирішив змінити своє фірмове звучання заглибившись в треп, навіть більше, ніж в успішному попереднику «Man on the Moon III: The Chosen». Мабуть, після цього релізу більшість поціновувачів музики Каді впевнились, що на відвертих треп бітах він просто не звучить.

Винятком є чудове завершення тейпу «HIT THE STREETZ IN MY NIKES», басовитий «CUD LIFE» та «WOW» із чіпким протяжним приспівом. Більшість пісень з 20-трекового альбому здаються порожніми і прохідними, де додаткових балів можна накинути лише за напрацьований роками стиль, котрий як не крути у Каді не відняти.

А ось фіти на платівці максимально вдалі: щільний парт від A$AP Rocky, гіпнотичний куплет від Lil Yachty, Тревіс залітає як до себе до дому, а Lil Wayne з Young Thug взагалі цілком і повністю забрали треки собі.

Найкращим треком релізу хочеться назвати «X & CUD» за участі покійного XXXTENTACION. Тут працює все – меланхолійний семпл з треку Ікса 2017 року «Orlando» передує чуттєвому вокалу Каді із тим самим репово-протяжним заспівом.


Що стосується лірики, то на «INSANO» він звучить набагато оптимістичніше і щасливіше, але тексти обмежуються розповідями про лайфстайл, що насправді дуже приїлося за останні роки («Might think about the times we were broke. Then I wake up with a blunt on the coast»). Мабуть, як би це не було дивно, саме у стані депресії і душевної нерівноваги він здатен видавати свій найкращий матеріал.

В результаті до прослуховування платівки не хочеться повертатися більше двох разів через невдалу спробу вивезти увесь альбом тільки на треп бітах, текстам бракує ліричної пропрацьованості, а дійсно вдалий вибір гостей в багатьох випадках затьмарив протагоніста «INSANO»



Текст: Даяна Закернична



Читай також