Novelist: на захисті грайму. Новий кліп та екскурс в творчість «голосу лондонських вулиць»

Novelist – МС, якому пророчили славу Стормзі, ціленаправлено залишається в андерграунді. Ми ділимось свіжим кліпом «голосу лондонських вулиць» і розказуємо про декілька цікавих кейсів за його участю.  

В той час, коли Слоутай заграє з американською аудиторією, знімаючи кліп з Рокі, а Стормзі випускає лише «фестивальні» бейнгери, Novelist продовжує гнути свою лінію.

Підворотні окраїн Лондона, той самий «граймі» настрій і багато вуличної естетики – все це нагадує нам, що грайм без вулиці це вже інший жанр. Тому ніякого дрілу, кричалок і тверку: просто хроніка рідного району під сюрреалістичним кутом зору в новому кліпі МС.Артист, якому пророчили швидку популярність, і якого Скепта брав з собою в свій дебютний американський тур, не пішов по доріжці з поп-хітів, а залишився вірним класичним грайм-канонам.

Він сам пише собі музику, заходить на території хаусу та навіть сінті-попу (щось подібне на початку «десятих» робив і Скепта) і знімає кліпи лише на районах. Можливо, масова слава обійшла його стороною, але справжні цінителі жанру розуміють де музика, а де хайп. Ми зібрали декілька кейсів, щоб це стало очевидно і вам.

Авторитетний портал про електронну музику Resident Advisor рецензує експериментальний релізи Novelist одами і хвалебними словами, хоча музика в сінглі далека від класичного грайму. Саме так Novelist відреагував на музичний марафон «black live matters» – піснею, яка була записана раніше під час лондонських протестів.Культова радіостанція Rinse FM видає треки Новеліста на вінілі, запрошуючи його до коллаборацій з молодими електронщиками. Ось так МС звучить під джанглові брейкси британця Izco.
Здається, що за великими сценами і не менш великими гонорарами, ми стали забувати, як має виглядати канонічний грайм лайв. Нічого страшного – Novelist нагадає.Як щодо скіллів і мультижанровості?! Тут наш герой поза конкуренцією.