NBA: Never Be Afraid. Розповідаємо про серіал «Swagger»

Чи мріяли ви колись про те, щоб стати професійним баскетболістом в NBA? Якщо так, маємо для вас чудову рекомендацію до перегляду під назвою “Swagger”. Це нова спортивна драма, що стартувала 29 жовтня на Apple TV. 

Swagger демонструє  реальну картину того, що відбувається в молодіжному баскетболі у США – як гравці, їхні сім’ї і тренери балансують між мріями, амбіціями, корупцією та спрагою до наживи. Apple почали роботу над продуктом ще в лютому 2018-го, але через травму головного героя і світову пандемію – показ почався тільки нещодавно.Творцями серіалу були продюсери легендарного фільму “Love and Basketball” та сам Кевін Дюрант (головна зірка бруклінського “Nets” та один з топів світового баскетболу загалом). Історія не базується на реальному житті Кевіна, хоча інколи здається, що деякі сюжетні лінії перетинаються з життєвим шляхом KD.  

З перших серій стає зрозуміло, що тут буде набагато більше, ніж просто надихаюча історія про хасл юного баскетболіста, який хоче потрапити в найсильнішу лігу світу. Головний герой – Джейс (Jace Carson), баскетбольний феномен з DMV (DC, Maryland, Virginia), високий i талановитий атлет, якому всього лише 14 років. Він вчиться у восьмому класі, але вже навалює данки з гри як true pro. Джейса виховують мама та сестра – батько його покинув. 

Живе сім’я не в найкращому районі міста, де, звичайно, малого вже в такому віці дискримінує поліція. Мама прикладає всіх зусиль до виховання сина, тренується з ним, знімає контент, промоутить, мотивує, менеджерить і звичайно відіграє ключову роль в його житті. Саме мама ініціює зустріч з тренером Ike – колишня місцева легенда шкільного баскетболу (“Айк”, прим. – англ. “Iconic” – “Іконічний”), який погоджується взяти Джейса тренуватись і грати до себе в команду. Айка, до речі, грає O’Shea Jackson Jr. – син Ice Cube. Джейс швидко усвідомлює, що йому потрібно приборкати своє его, бо сам без команди він ніколи не переможе. Як навчитися стати лідером команди і приймати самостійні рішення, не покладатись на коуча, маму, спонсорів чи хайп? В 2021-му році в такого перспективного гравця з’являється як ніколи багато зовнішніх факторів, які можуть відволікти і збити фокус – соціальні мережі і хейт онлайн, скаути з гарячими пропозиціями, брехливі рекрутери, підступні спонсори і агенти спортивних брендів кросівок. Як відрізнити справжніх людей, зацікавлених в розвитку і перемозі юного атлета, від тих, хто просто хоче на ньому заробити і використати для своєї вигоди? 

Крім баскетбольних баталій та особистих сюжетних ліній всіх персонажів, серіал дійсно органічно проникає хіп-хопом. Неможливо забути сценку, де Джейс і Айк тренують штрафні кидки і дискутують, хто крутіший – Kendrick Lamar чи Jay Z. 

Після перегляду цього серіалу ви назавжди замислюєтесь над питанням, так а що таке NBA – “National Basketball Association” чи все-таки “Never Be Afraid”?


Текст: Олексій Рубаняк a.k.a. Lex Pun Intended