Найкраще з Туманного Альбіону

Цьогоріч ми пильно слідкували не тільки за розвитком вітчизняного репу, а й за самобутньою вуличною музикою Британії. Для Туманного Альбіону 2022-й став роком відкриттів нових героїв і становлення раніше лише перспективних виконавців у якості зірок та голосу молоді.

Ми обрали чотири платівки, які, на нашу думку, найкраще відобразили чим живе, куди рухається та як розвивається сучасна урбан-сцена.
Jeshi «Universal Credit»


Jeshi можна назвати новим героєм британської урбан сцени і головним відкриттям року. У травні він випустив дебютний альбом «Universal Credit», який відразу привернув увагу медіа, зокрема видання The Guardian.

Свій стиль Jeshi зібрав з американського андеграундного та мейнстрімного хіп-хопу, британського дрілу й того самого важкого електронного грайму і гереджу. Через це платівка не тільки із сенсом, а ще й качає. Поєднавши талант вправного емсі із непоганим музичним смаком та бажанням виплеснути пережитий біль та відчай, щоб допомогти знайти себе знедоленій молоді, Jeshi створив неймовірно сильний альбом.
Little Simz «NO THANK YOU»


Минулого року Little Simz визнали найкращим новим артистом на престижній премії BRITS за платівку  «Sometimes I Might Be Introvert». Новим альбом «NO THANK YOU» вона остаточно закріпила себе у статусі найсильнішої представниці жанру в Британії і точно претендує на велику кількість нагород цьогоріч.

Пісні у релізі – це реп-сповіді, які балансують між відвертими історіями про життя артистки та роздумах про її місце у соціумі. Секрет успіху Little Simz полягає у міксуванні різних жанрів: хіп-хоп, фанк, джаз, соул, грайм та навіть госпел легко злились в новому релізі з десяти треків.
D Double E «Bluku Bluku 2»


Грайм-ветеран D Double E вже давно довів що у цьому жанрі він один з найкращих. У цьогорічному проєкті з семи треків емсі продемонстрував, що має жагу до експериментів і спробував сили на непритаманному йому дріл саунді.

В інтерв’ю Hypebeast D Double E сказав, що цей тейп «більш зрілий і футуристичний» порівняно з дебютником «Bluku Bluku» та платівками «Jackuum» і «Double or Nothing». Прикрасою роботи став трек «Pace» за участі Novelist, в якому репери розірвали біт і показали новачкам, який має бути флоу голоса вулиць.
Knuсks «ALPHA PLACE»


Репер з північно-західного Лондону впевнено крокує до статусу зірки першої величини. До моменту релізу платівки «ALPHA PLACE» Knuсks вже вважався одним з найталановитіших емсі Британії. Лонгплей з сильною лірикою, чуттєвим сторітелінгом про рідне місто і проблеми молоді з гетто та вдалим поєднанням британського саунду, джазових семплів і хіп-хопу 90-х сповна розкрив глибину думок артиста та його бачення свідомого репу.

Цим проєктом Knucks запевняє — за його розвитком потрібно пильно слідкувати. Хоча, складається враження, що момент, коли артист вийшов на топ рівень написання текстів, вибору інструменталів та створення візуалу вже настав.