Kodak Black представив свій шостий альбом «Pistolz & Pearlz»
Kodak відходить від жорсткого і брудного трепу у більш м’якшу та ліричну сторону.
Протягом останнього місяця Кречет усілякими способами інтригував аудиторію та привертав увагу до майбутнього релізу. В коментарях з’являлися припущення, що він нарешті покаже обличчя (жінка? Петро Порошенко? Гордон? – версій було багато) .
Потім сам артист випустив тізер, з якого стало зрозуміло — очікувати репу від нього вже не варто. Тож, після доволі тривалої (для Кречета точно) перерви було дуже цікаво – чим здивує артист.
Сьогодні інтрига закінчилась – весь цей місячний маринад був заради міні-альбому «RoboWave: The AI-Generated Album». Це ліричний сінтвейв-реліз з чотирьох сольних треків, який начебто повністю створено штучним інтелектом.
Що ж цим не так:
В пресрелізі до альбому нам пропонують декілька варіантів заголовків на кшталт «Інкогніто артист Krechet презентує перший в Україні музичний реліз повністю створений штучним інтелектом» чи «Музика майбутнього вже в Україні! Український артист Krechet випустив музичний альбом, де музика, обкладинка та кліпи повністю створені штучним інтелектом, а тексти пісень написав чат GPT». Тобто основний акцент робиться на нібито безпрецедентності події. Скоріш за все автори розраховували на те, що це стане сенсацією і буде публікуватись за знаками оклику та гучними заявами «все – музиканти не потрібні!».
Але…
Чи дивує це? Як заголовок – так. Але сьогодні казати що обкладинку (музику, відео) тобі створила нейромережа – це теж саме, що сказати «Дивись, я підтерся за допомогою туалетного паперу – лопухи йдуть на пенсію, більше ніяких рослин». Серйозно, це звучить як «Мені трек повністю спродюсував еблтон».
Тому – єдине чим дійсно дивує вся ця історія – це тим, що задля того, щоб достукатись до слухача, артисту сьогодні потрібно вигадувати дивакуваті інфоприводи замість того, щоб просто видати класний матеріал (як Кречет до речі багато разів і робив, що викликало повагу).
Все це прикро, адже реліз вийшов якісним і саме така музика має звучати на нашому радіо замість «козаків-гопаків». Щодо використання ШІ – якщо уважно послухати альбом, стає зрозумілим — без втручання людини його створення було б неможливим. Щобільше, аранжування та деякі моменти у текстах говорять про те, що ЕР явно створювався скоріше за все у колабі зі штучним інтелектом, але не повністю ним, як це позиціонується.