Консерватизм vs ЛГБТ – головний реп-батл місяця

Реп зароджувався як маскулінний жанр – раніше це була музика про сурових та консервативних чолов’яг, а гомофобія зустрічалася в треках кожного іменитого репера – від Емінема до Тупака.

Зміни почали відбуватися ще з часів виступу Емінема з Елтоном Джоном (артисти разом виконували трек «Stan» на церемонії Grammy, а злі язики казали, що це просто хід піарників Маршала, щоб припинити обвинувачення того в гомофобії). Зараз же кожен артист робить та співає про те, що хоче, а ЛГБТ-спільнота отримує підтримку все нових і нових лідерів думок. Ті ж, хто різко висловлюється проти – потрапляють до суворих рук кенсел-культури, що змушує наступного ЛГБТ-опонента думати двічі перед тим, як щось сказати. Дві головні світові реп-новини липня це підтверджують.


DaBaby vs Lil Nas X – батл позицій

Головний антигерой минулого тижня – DaBaby. Після виступу на фестивалі Rolling Loud на репера напали всі. Розповідаємо хронологію:

Під час свого виступу на Rolling Loud артист попросив глядачів ввімкнути ліхтарики і видав неоднозначну промову:

“Якщо ви не прийшли сьогодні зі СНІД, ВІЛ або іншими небезпечними статевими захворюваннями, які вб’ють вас за 2-3 тижні, то ввімкніть ліхтарики на телефонах і підійміть їх у повітря. Дами, якщо ваші кицьки пахнуть водою, підійміть ліхтарики в повітря. Хлопці, якщо ви не смокчете на парковках, підійміть ліхтарики в повітря”.Вже за кілька годин в інтернеті всі вибухнули. Слова артиста викликали масову негативну реакцію серед інших артистів, слухачів і активістів за права ЛГБТ. Однією з найпомітніших реакцій була у Dua Lipa, з якою нещодавно у Da Baby був фіт:

“Я не визнаю зараз в ньому людину, з якою працювала. Я на 100% підтримую спільноту ЛГБТ. Ми повинні об’єднатися, для боротьби з приниженням людей з ВІЛ”, – написала в сторіз співачка.

Разом з цим, в інтернеті відбулася акція, націлена на те, щоб переконати Dua Lipa вилучити із стрімінгів фіт з DaBaby.

Наступна помітна реакція поступила від представників бренду boohooMAN, амбасадором якого є DaBaby.

“boohooMAN засуджує використання гомофобної мови та підтверджує, що ми більше не працюватимемо з DaBaby.” Різноманітність та інклюзивність є частиною ДНК груп boohoo, і ми пишаємось тим, що представляємо різноманітних клієнтів, яких обслуговуємо по всьому світу.“.І, нарешті, сталося те, що чекали всі: після шквалу критики артист виступив з офіційними вибаченнями.

“Будь -хто, хто коли -небудь страждав на СНІД/ВІЛ, має право на засмучення, після того, що я сказав. Я не мав наміру когось образити. Тож приношу вибачення.

Але ЛГБТ-спільнота … Я не маю відношень до вас. Ваші справи є вашими справами”, – написав артист.

Але далі в артиста вийшов кліп на трек «Giving What It’s Supposed To Give». В самому кінці кліпу репер «вибачився» за своє висловлювання про гомосексуалістів і ВІЛ-позитивних людей, яке він виголосив на одному з останніх концертів. «Не боріться з ненавистю цієї ж ненавистю. Вибачте, що був собою, як і ви хочете мати свободу бути собою». За словами репера, кліп було знято саме перед його скандальним виступом, тому він співпадає за посилом з висловлюванням на сцені.


Пізніше Da Baby викинули з лайнапу фестивалю «Parklife» – одного з найбільших фестивалів Британії. У своїх соцмережах репера засудили добрих два десятки артистів – від Елтона Джона до Мадонни (остання, за словами журналістів навіть телефонувала Джонатану особисто – зміст бесіди наразі невідомий).

Єдиний, хто відкрито підтримав DaBaby – став T.I. – в своєму інтерв’ю Complex репер сказав, що розуміє тих, хто вважає репера бездушним, але треба розуміти, що на сцені репери не повинні виявляти чутливість, адже концерт – це місце, де треба добре провести час». За словами T.I. , DaBaby став жертвою травлі з боку ЛГБТ-спільноти, прихильником якої T.I. себе називає. «Ми всі виступали на боці ЛГБТ спільноти, але зараз я не вважаю, що хтось із нас зробив щось, щоб ви могли нас залякувати».

Також T.I. що, якщо Lil Nas X може випускати кліпи, то DaBaby цілком має право на контрпозицію. Мова йде про останній кліп Ліл Наса, після якого того звинуватили у гей-пропаганді.На звинувачення Ліл Нас відповів у своїх соцмережах, що не розуміє на що агряться люди, адже єдина реальна сцена з оголенням в кліпі – це жіночі сідниці під час парту Jack Harlow. Також артист додав, що, «якщо хтось надихнув тебе на те, щоб відсмоктита – скоріш за все, ти хотів цього раніше».

Якщо порівнювати два кейси, що відбулися майже одночасно, стає зрозумілим, що позиція Lil Nas X набагато потужніша та виграшна, а позиція DaBaby -ні. Виграшна з комерційної точки зору, мається на увазі. Обидва репери отримали мільйони згадувань у всіх можливих ЗМІ нашої планети, але монетизує ці згадування лише один.


<a href=
Михайло Правильний

Головний редактор Rap.ua