“Легасі” – новий журнал про українське графіті

“Легасі” – український графіті-бренд, створений Борисом BIOS’ом – одним з найвідоміших графіті райтерів України та СНД, з яким в рамках проєкту працюють Євген Шилов та Олександр Магула.

Відтепер, команда працює як тематичне видавництво, яке разом з графіті буде висвітлювати новини і з інших вуличних культур в форматі журналу.

Перший тираж вже надруковано і це стало для нас вагомим приводом опублікувати історію проєкту, написану авторами. Це черговй випадок про ентузіастів, які топлять за своє і намагаються просувати культуру. Нижче декілька рядків про їх працю, плани, та бажання рухатись далі.“Якщо раніше ми ідентифікували себе як графіті бренд, то зараз ми точно визначилися, що нам цікаво займатися тільки літературою”

Засновники “Легасі” – це Борис BIOS, Євген Шилов та Олександр Магула. Якщо раніше ми ідентифікували себе як графіті бренд, то зараз ми точно визначилися, що нам цікаво займатися тільки літературою. Тобто зараз ми починаюче видавництво.

Нас, безумовно, зв’язало графіті і інтерес до розвитку сцени, але ми не хочемо замикатися тільки на літературі про графіті, а хотіли б висвітлювати інші культури, нехай навіть, круті формати закладів, які заслуговують на увагу. Ми однозначно хочемо вийти на ширшу аудиторію і розповідати про цікаво.

Зараз ми вирішили спробувати себе у трохи іншому форматі – графіті журнал.

Наразі у нас за плечима тільки одна книга, що документує графіті в Україні в період 2018-2019 років, яка була опублікована тиражем в 400 штук і розійшлася за кілька місяців.

Зараз ми вирішили спробувати себе в трохи іншому форматі і видати графіті-журнал. З огляду на те , що останній журнал про українське графіті виходив у 2010 році, ми розраховуємо, що це послужить свого роду поштовхом до розвитку і сприйняття графіті-сцени України. Так само ми ведемо переговори про дистрибуції журналу за кордоном, щоб з нашої графіті-сценою могли ознайомитися і за межами країни.


У планах на 22/23 рік зробити субкультурний гід по Одесі

Ще до того як ми отримали готові журнали, ми вже знали які будуть наступні проєкти і про що. Поки це, безумовно, проекти пов’язані з графіті, але вже для більш широкої аудиторії, наприклад, розмальовка для дітей і всіх бажаючих, або книга про вагони фірми “Ковальська”, з розповіддю про те, як вони вплинули на графіті сцену України.

Так само ми хочемо спробувати видати книгу про одну графіті команду і, ймовірно, невеликі видання про конкретних людей. У планах на 22/23 рік зробити субкультурний гід по Одесі

Ми завжди відкриті до пропозицій і готові ділитися досвідом, допомагати людям з виданням їхніх проектів.