П’ять європейських реперів, про яких ти міг не знати

Більшість українських слухачів майже не звертає уваги на європейську реп-сцену, а там є на що її звернути.

Пропонуємо зацінити п‘ятьох європейськіх реперів, які досягли успіху та визнання у своїх країнах.


FloniЧи є реп в Ісландії? Так, і його навіть більше ніж ви можете собі уявити. Для початку знайомтеся — Floni.

Артист стартував у 2017-му році з треком «Tala Saman», який одразу зробив з нього локальну зірку. Згодом Floni випустив дебютний альбом і вже після цього почав виступати на великих фестивалях.


Floni впевнено звучить як на класичних треп-бітах, так і в більш електронному синтовому саунді, де він демонструє справді магічний вокал.


Рекомендуємо почати знайомство з релізу «Floni 2».


Варто віддати належне ісландцям — вони здебільшого читають реп рідною мовою і взагалі чхати хотіли на те, що носіїв мови десь трохи більше 300 000 людей на всій планеті.


MédineMédine досвічений та мабуть один з найпопулярніших представників французької реп-сцени.

Кар‘єру почав з альбому, назва якого відсилає до подій 11-го вересня у Нью-Йорку та зарекомендував себе, як людину зі своєю позицією. До речі, з нею згодні не всі і більш того багатьох вона навіть ображає. Чому? Справа в релігії, питання якої у Франції стоїть досить жорстко: Médine мусульманин алжирського походження і головною мішенню у його текстах були ультраправі політичні сили та ісламісти. Якщо простіше – він жорстко висловлювався про іслам у треках і навіть потрапив до списку на вбивство терористичною організацією ІДІЛ.


Перш за все зацініть реліз «Protest Song». Також рекомендуємо прочитати його інтерв’ю для New York Times.
SilvurdrongurХай йому трясця, який фарерський реп? Так, шановні, є й фарерський реп.

Напевно для багатьох існування цієї мови взагалі стало сюрпризом, тож тримайтеся, зараз буде про репера з далеких північних островів.


Silvurdrongur робить такий собі експериментальний хіп-хоп, десь схожий більше на споукен-ворд, десь навіть на тріп-хоп. Сам він свою музику називає «пісня слів», основою якої є коментар до людського стану.

До речі, артист навіть брав участь у локальних реп-батлах. Так, ця мода долетіла й до найвіддаленіших куточків планети.


В нього є лише один альбом «Silvurpláta». Ось з нього й починайте. Усі пісні виключно фарерською, носіїв якої ще менше, ніж ісландської. Think about it 🤔


Kidd KeoПереносимось до сонячної Іспанії та знайомимось з головною треп-зіркою країни Kidd Keo.

Цей чувак неймовірно популярний не тільки в Іспанії, а й в багатьох інших країнах. На це є дві причини: він стильно читає і робить це двома мовами — іспанською та англійською.


Реп про вулицю, дівчат та гроші — все за стандартами треп-світу, але ж звучить дай Боже! Рекомендуємо альбом «BACK TO ROCKPORT», де він сповна показав на що здатний.
Moha La SqualeНа початку кар’єри француз привернув до себе увагу щотижневими фрістайлами на сторінці у фейсбуці, а зараз його треки та альбоми очолюють чарти.


У квітні артист презентував нову платівку «L’appache», яку вже можна назвати успішною (за місяць на Spotify у репера понад мільйон прослуховувань). Робить Moha La Squale і дріл, і ліричні пісні про кохання та особисті почуття, і жорсткі пісні з агресивним флоу. Таке творче різномаїття перетворило хлопця на перспективну зірку французької сцени, яка тільки набирає оберти.