Kendrick Lamar «Mr. Morale & The Big Steppers» – альбом року?

Для поціновувачів репу новий альбом Кендріка Ламара – безперечно визначна подія, адже на неї чекали довгих п’ять років. Реп Кендріка є втіленням хіп-хопу зі всіма його складовими, і навряд чи хтось з цим наважиться сперечатися. Нарешті артист представив свій п’ятий студійний альбом під назвою «Mr. Morale & The Big Steppers».


Для тих, хто у репі плаває не глибоко, Кендрік в першу чергу відомий як перший репер-лауреат реп Пулітцерівської премії. Очікування літературної еквілібристики на новому релізі справдились, але для повної оцінки всіх відсилок та контекстів треба буде кликати на допомогу сайт Genius.

Щодо продакшену альбому – це повний музичний катарсис, бо тут є все. Ламар завжди був поза рамками, але якщо раніше він ці рамки руйнував, то зараз він розщепив їх на атоми і робить вигляд, що цих рамок ніколи не існувало. У створенні інструменталів платівки взяли участь Pharrell, Duval Timothy, the Alchemist, Beach Noise, Boi-1da, Sounwave, Dahi, FNZ, J.LBS, Bekon та ще багато продюсерів, які змогли трансформувати ідеї артиста в монументальний саундтрек до неіснуючого серіалу.Альбом поділений на два диски, в кожному по дев’ять треків. Гостями релізу стали Beth Gibbons, Summer Walker, Ghostface Killah, Thundercat, Baby Keem, Sampha та Kodak Black.

Творчість Кендріка Ламара сповнена символізмом та складними концепціями, які проявляються не лише в музиці. На обкладинці репер зображений зі своєю дівчиною Уїтні та їх дітьми. За пазухою репер тримає пістолет, а на голову вдів терновий вінок, як в Ісуса при розп’ятті. Обкладинка символізує протипоставлення релігії криміналу у бідних районах рідного Комптона.


Майже кожна пісня на альбомі викликає відчуття ніби ти щойно подивився фільм, в якому ще довгий час будеш копатися і вишукувати потаємні сенси. Цей фільм називається «Mr. Morale & The Big Steppers» і схоже, він впише себе в історію не тільки хіп-хопу, а й світової музики загалом.