«Казка про». Обговорюємо проєкт з учасниками

Щороку Rap.ua реалізовує кілька проєктів, так чи інакше спрямованих на розвиток української урбан-сцени — фестивалі, конкурси, пошуки нових імен, і.т.д.

Одним з таких проєктів в цьому році став «Казка про» і, окрім музичної складової, він мав ще й соціальну. Маємо констатувати, що в нас вийшло, і, підводячи підсумки, надаємо слово учасникам процесу. Михайло Правильний (куратор проєкту, редактор Rap.ua) 


Чесно кажучи, до останнього моменту мені здавалося, що це авантюра. 

Вийшло так, що спочатку нами була придумана і затверджена ідея, а вже потім виникли питання: «Мультфільми з репом про глобальні проблеми людства і годинник судного дня? Серйозно? Кому це потрібно?».

Але ми вже стартували, а давати задню — це не по-реперськи. Тому параною було відкладено і почалася робота. Я думав, що буде складно знайти спільну мову з артистами — теми (іноді і тексти), сценарії і загальний вектор були розроблені не ними, а творчій людині завжди складно робити щось, що придумала не вона.

Але все вийшло круто — кожен увірвався в проєкт як в дитячу гру, допрацював ідею, вніс до неї щось своє і у підсумку з’явилось п’ять треків ні за один з яких не соромно. 

Чи є у мене улюблений? Так. Це «Казка про Землю» від Аліни Паш. Це не тому, що цей трек найкращий у фільмі (всі пісні там настільки різні, що порівнювати їх неможливо), просто саме в цьому кейсі я приймав участь більше за інші. 

Мені хотілося, щоб Аліна зробила щось незвичайне, не властиве для її творчості. У підсумку я написав текст, начитав його на type-біт з ютуба і відправив Аліні, боячись що він не сподобається.

Минуло кілька днів і ми отримали крутий біт від Zbaraski, поверх якого звучав доопрацьований текст з фантастичною та атмосферною подачею. 

Вишня на торті — анімація від Оксани Курмаз і Дениса Черниша (вже після виходу «Казки» я дізнався, що двома роками раніше вони малювали кліп для Skrillex і «завалив»).

В результаті вийшла пісня, якої пишаюся як я, так і, сподіваюся, всі учасники процесу.

Щодо інших треків — вони всі самобутні та глибокі. В процесі створення я бачив як віддавалися проєкту артисти і це гордість бути причетним до створення «Казки». 


Alina Pash («Казка про Землю». Тема — занепад культури)Я не просто рада прийняти участь у цьому проєкті-для мене це не просто проєкт з мотивашкою. Все склалося супер натурально і було дуже приємно присутньої у процесі — жити його.

Плюс моя тема дуже відгукнулася в мені у момент написання — я як раз прочитала декільки книжок узагальнюючо-життєвих, почала відчувати себе глобально в цьому світі. Глибше. Чи навпаки — легше, почала дихати разом зі світом.

Тому я дуже рада, що могла пережити це через разом написаний текст, через те, як я його намагалась подати на біт, який ми обирали з Іваном Zbaraski…

Особливо весело було робити едліби, вокалізи та беки — якщо вслухатися, то там дійсно атмосфера іншого світу. Я робила ці звуки і сама ржала з себе. В цей момент я зрозуміла, що десь мені добре на одинці з собою — таке мені прийшло.

Тож дякую всім, я думаю, що всі учасники знають як складно робити щоб було натурально (в нас це вийшло) — не просто за шкірки притягнуто, бо це «треба, це соціальний проєкт».

Фак іт, всіх, хто каже що «вона грантожерка, вона береться за все». Так, люди, я беруся за все, що відчуваю. Іноді це десь наївно, але я намагаюсь робити це по-своєму, як можу.

Якби кожен щось хоча б робив — світ бувби добрішим і Земля не була б в такому треші та дупі, правда?


Fo Sho («Казка про Пазл». Тема — толерантність) :«Ми з радістю підтримали ініціативу Rap.ua та обрали висловитися на тему толерантності, як вже робили раніше у пісні «Blck sqr» (до речі, в новій пісні є відсилки на цей трек). 

Щодо відео — ми вирішили подивитись на світ очима художника, для якого кожна людина — це маленька деталь великої картини — картини світу», — коментують свою участь Fo Sho. 

Otoy («Казка про людяність. Тема — жорстокість)«Чому я прийняв участь? А як по іншому? Ви бачили шо відбувається навколо? Я зі своїми емоціями агресії та жорстокості не завжди справляюся, то навряд можу мовчати про це в сторону суспільства.

А тема — тому що це основна наразі моя проблема. Те, що яскраво створює перепони адекватному існуванню. Ціль моєї творчості — мовити про те, чим живу. От Я і мовлю».
Freel («Казка про фейки». Тема — інформаційні фейки)«На початку року я видалився з усіх соцмереж на 100 днів. У мене було враження, ніби щодня кожному з нас щодня намагаються залізти в голову, вкласти нам в мізки чужі думки.

Сучасна людина живе у величезному інформаційному потоці: з усіх сторін на нас сунуть стрічки новин, ток-шоу, блогери та лідери думок, соціальні мережі, серіали і тому подібне. Дуже важливо уміти правильно налаштувати свої фільтри і пропускати через них тільки справжнє».НКНКТ («Казка про хату скраю». Тема — відсутність активної позиції)


Я прийняв участь в проєкті, тому що мені не байдуже: те, що відбувається навколо мене, люди, які навколо та наше майбутнє.

Я хочу щось змінювати, так як я це можу, використовуючи власні сили.

Я обрав свою тему, тому що мені здається, що зараз вона дуже актуальна. Вона була актуальна завжди, але зараз особливо. Система тисне нас як хоче і в цій ілюзії через брак знань люди роблять багато помилок.

Я знаю це, адже я сам був таким. Як кажуть:

«Розумний вчиться на чужих помилках, дурень на своїх».

Тому за допомогою цих пісень я хочу робити все, щоб люди ставали розумнішими.