Історія кліпу 2Pac і Dr. Dre «California Love»

Серія фільмів «Шалений Макс» режисера Джорджа Міллера зі своєю постапокаліптичною естетикою вплинула на багато поколінь кінематографістів. Одним з найяскравіших референсів став легендарний кліп 2Pac і Dr. Dre «California Love» 1995 року.


Трек та відео з’явилось одразу після того, як Пак вийшов з в’язниці. Пісня мала стати сольним синглом Dr. Dre на його платівці «The Chronic 2», але сталося як сталося. Тупак прийшов на вечірку до Дре та записав свій куплет на напівготовий біт. Докладніше про запис композиції розповів саундпродюсер Кріс Тейлор:

«Якось удень (1995 року) я був у домі Доктора Дре в Калабасасі, тому що він завжди влаштовував барбекю. У задній частині будинку він мав студію. Він покликав мене туди, щоб зіграти трек, який став інструменталом для «California Love».

Вже були готові ударні та семпл, але він розповів, що збирається запросити музикантів, щоб вони переграли партії духових, які були в оригіналі семпла. Музиканти прийшли, виконали свої партії, а пізніше я записав партії клавішних, які можна почути протягом усього треку. Коли трек було завершено, Дре розповів, що має намір залишити його для себе.

Вечірка в будинку тривала, і зрештою з’явився Тупак. Ми привіталися, потиснули руки, і він пішов розважатися – я так думав. Трохи згодом я повернувся до студії подивитися, що там відбувається, і побачив Тупака в кабінці. Він записував куплет до інструменталу, який ми щойно створили.

Весь процес зайняв близько двадцяти хвилин – і це було вражаюче. Після сесії Дре програвав трек разів п’ятдесят, але 2Pac послухав його лише кілька разів, а потім зірвався і зайнявся чимось іншим. Усі знають, що так він і працював».


За словами Дре, кліп з’явився через тиждень після цієї вечірки. Концепцію майбутнього кліпу у стилі «Шаленого Макса» створила акторка та подружка Пака – Джада Пінкетт (дружина Вілла Сміта). Вона зіграла камео у «California Love», але у якості режисера її замінили на Хайпа Вільямса через конфлікт.

«Лос-Анджелес, Каліфорнія, 2095 рік, події після кінця світу. Кліфтон Пауелл та Кріс Такер (запрошені актори) намагаються заважати мені і Паку влаштовувати вечірки. Хто контролює вечірки, той контролює людей… «Шалений Макс» ідеально вписувався в образ беззаконня Каліфорнії» – розповів про ідею кліпу Dr. Dre в інтерв’ю MTV News 95-го року.

Зйомки кліпу були складними: 2Pac скаржився на «триденне знімання у багнюці, в костюмі з обтягувальною шкірою та шипами», а Кріс Такер під час дріфту на дюнах випав із джипа.


Робота претендувала на премію MTV Video Music Award 1996 у номінації «Найкраще реп відео», а у рейтингу «Найвеличніших музичних відео всіх часів» канал MTV віддав Тупаку і Дре десяте місце.

California Love став символом ери відеокліпів, якість яких була наближена до справжніх художніх кліпів. Репери з двох узбережь змагались між собою, намагаючись перевершити одне одного, але саме режисер Хайп Вільямс створив епічну альтернативу глянцевим” кліпам Східного узбережжя того часу.