Ми звинувачуємо поліцію!

Україна хворіє, і я зараз не про ковід. Ми хворіємо на бездіяльність і вже дуже давно. Так, коли вся країна підіймається і йде на Майдан – ми разом. Але крім великих акцій та подій є щось ще і можливо це “щось ще важливіше” ніж всі великі Майдани та глобальні подвиги. Це “щось ще” – це теорія малих справ – енергія, яку ти направляєш не одноразово, бо так роблять всі, а кожного дня, бо так правильно.

Ми всі знаємо, що система працює погано. Але живемо з цим – нічого не робимо. Пости в соцмережах я прирівнюю до “нічого” – людей вбивають не на сторінках фейсбуку. Поліція кришує дилерів не в інстаграмі. Депутат бере/дає хабар не в твітері. Це все відбувається в офлайні.

За останній місяць невідомі особи скоїли декілька нападів на бар «Хвильовий», клуб на Кирилівській та Closer. Цієї п’ятниці близько 25 чоловіків, частина яких була із холодною зброєю, увірвалися на територію «Хвильового», вчинили напад на охоронців, розтрощили меблі та вікна бару, в якому знаходилися люди, та застосували проти них сльозогінний газ. І це все за мовчазної згоди поліції.Представники «Хвильового» кажуть, що не знають хто цим керує, але оскільки поліція абсолютно ніяк не реагує на заяви та не першкоджає діям бандитів, то робиться висновок, що нападники кришуються правоохоронцями.

Особисто мені байдуже чому так відбувається. Поясню – хтось звинувачує в нападах окремі радикальні організації, хтось каже про якийсь внутрішній “пєрєдєл” влади чи території хтось звинувачує “високих” правоохоронців, в яких є свої інтереси.

Особисто мені плювати хто винен, я знаю одне – в 2021 році ТАК НЕ МАЄ БУТИ. Кожного клятого дня ми бачимо приклад того, що вирішення питання силою не працює. Війни, масові вбивства, незаконні експансії, побутові бійки, домашнє насильство, знущання з тварин… ЦЕ ВСЕ ПОГАНО. НЕЗАЛЕЖНО ВІД МОТИВУ. ЦЕ НЕ ПРАЦЮЄ. Добро не повинно бути з кулаками – це така ж тупа фраза. як і “око за око”. Я твердо впевнений, що головний здобуток еволюції людини – це вирішувати проблеми шляхом діалогу. Навіть з мудаками. Це можливо. Завжди можливо. Я бачив.Чергова спроба вирішити проблему шляхом діалогу відбудеться сьогодні о 18:30 у Києві за адресою вул. Богомольця 10 (Міністерство Внутрішніх Справ). Детальніше з вимогами учасників та умовами акції можна ознайомитись тут.

Я не вірю, що одна така акція до чогось призведе, але я завжди буду підтримувати тих, хто робить хоч щось задля вирішення проблемних питаннь поза інтернетом та в межах закону (хоч і не ідеального). Підтримайте і ви.

Я не знаю, чому відбуваються напади на клуби, під час яких є людські жертви, але я знаю, хто має цьому запобігати – це поліція (так написано в законі, якого я дотримуюсь). Наразі поліція цього не робить, тому я приєднуюсь до акції та звинувачую її.


Текст: Михайло Правильний