new

Афіша

Приєднуйтесь до нас!

Тексти
6 августа 2018, 14:21

Український реп: фрешмени. За ким починати слідкувати?

Україномовний реп починає набирати оберти. З кожним днем на радарі з'являються нові, цікаві імена, про яких вам варто знати. В сьогоднішньому матеріалі ми зібрали викноавців, за якими радимо починати пильно спостерігати вже зараз. Багатьох з них ви вже знаєте, та чи достатньо? Давайте ближче знайомитися з фрешменами української реп-сцени.

Дядя Вова

Один із найперспективніших фрешменів україномовного репу. Уродженець міста Луцьк на початку свого творчого шляху перебував у складі гурту ZNZ (Захід На Зв`язку). По-справжньому зарекомендував себе в 10-ому сезоні батлів ПідБіт. Дельта, який не надто розщедрювався на репости колег по цеху, зробив пост із відбірковим треком Дяді Вови під назвою «Босі монстри».

МС записується на студії Обісраться Запис, а обробкою його пісень займається виконавець Тен. Наразі Володимир має один альбом під назвою «Холодний» 2017-ого року.

Також у арсеналі виконавця є один мікстейп під назвою «Червень.Вдома», який був випущений у 2016-ому році.

Відносно нещодавно виконавець непогано хайпонув за допомогою скандального блогера Євгена Вольнова, який залишив коментар під його треком на Youtube-каналі «OPEN RAP UA».

Проблемою Дяді Вови є незмінні мотиви його пісень і відносно простенький текст. Також, на думку редакції, Володимиру потрібно було б подумати щодо дистрибуції своєї музики, адже сучасний споживач вже майже вимагає наявності контенту на цифрових майданчиках iTunes та GooglePlay.

Malavita Gang

Івано-Франківський гурт «MALAVITA» складається із вихідців колишнього реп-об`єднання «EasyLow». Хлопці відносно нещодавно зарекомендували себе і вийшли на більш широку аудиторію завдяки двом релізам. Перший реліз – «EasyLow» від Keysee, в якому головним бенгером є трек «Dжунглі».

Другий реліз – це альбом «Zlimyzli» від Grybuu (Грубий).

Виконавець підкріпив вихід альбому кліпом на трек «Intro».

MALAVITA часто бере участь як у онлайн так і у офлайн-батлах. У якості гурту, вони були учасниками декількох сезонів PitBullBattle. Keysee брав участь у 13-ому сезоні батлів ПідБіт, GUASH – у 15-ому сезоні батлів ПідБіт. У свою чергу Grybuu брав участь у декількох сезонах батлів ПідБіт, у четвертому сезоні Nice Battle і на RapSoxBattle. Пропонуємо переглянути його батл з Ozbroen.

Як і у Дяді Вови, так і в MALAVITA GANG є проблемною текстова складова. Хлопці занадто зациклені на вуличній тематиці. Можливо, розширивши діапазон тем, вони вийдуть на більш широку аудиторію? Побачимо.

5ENATION

Останні виконавці, за якими редакція рекомендує слідкувати у найближчий час - це хлопці з творчого об’єднання 5ENATION, до складу якого входить microman (ex. Рома Майк), Nick, Воха, Фрешик і Капітан Смоллетт (ex. Crazy Lazy).

Про Воху відомо зовсім небагато: пише біти, свого часу брав участь у батлі ПідБіт і PitBullBattle, має один альбом «Лице» 2016-ого року і одне аматорське відео, але навіть з таким списком виконавець має свій неповторний стиль. Знайти десь ще, окрім VK, творчість Вохи проблемно, але його «Лице» є на каналі «OPEN RAP UA».

Також пропонуємо ознайомитись із його роботою під назвою «Байдужість».

Наразі, Воха готує великий матеріал. Сподіваємось, що він із розумом підійде до релізу і не просто дропне його у мережу.

Колоритним персонажем угрупування є microman (ex. Рома Майк). Починав Роман у складі гурту 5ЕШЕЛОН (від якого і пішла назва об`єднання), останній реліз якого відбувся у минулому році під назвою «Золота молодість», який записувався протягом декількох років. Це чутно, адже деякі особистості, які читають на альбомі, зараз не читають взагалі.

Такою особистістю є Фрешик або Фрешик Трубочист, який наразі є звукорежисером і займається технічною складовою в колективі. Свого часу Ярослав батлився на 10-ому сезоні батлів ПідБіт і дійшов до півфіналу. Його пісень на популярних майданчик немає і у VK їх знайти важко, проте на YouTube є відеоуривок із його треком «Босі монстри», який навіть через роки лунає відносно свіжо.

Повертаючись до Роми Майка, варто зазначити, що він пробував себе у Хіт-Конвеєрі від телеканалу М2, де пройшов до фінальної частини конкурсу.

Менш примітним, але не менш цікавим є персонаж із ніком Nick (вибачте за тавтологію). Про нього, як і про Воху, майже нічого не відомо. Першим же своїм треком «Carpe Diem» Микола вистрілив і ознаменував відкриття творчого об`єднання.

Пізніше, Nick випускає мікстейп під назвою «Easy», з якого, на жаль, можна виокремити лише трек «Limit».

Капітан Смоллетт (ex. Crazy Lazy) є останнім учасником угрупування. Починав Вадим із батлів, на яких залишається і дотепер: від батлів на ПідБіті, Nice Battle, до PitBullBattle і RapSoxBattle.

Про Кепа заговорили під час 9-ого сезону батлів ПідБіт, в якому він дійшов до фіналу, перемігши до цього таких МС, як AlterEgo та Ozbroen. У фіналі програв ванпанчмену (ex. Гоня). Їх протистояння набрало нових обертів, яке переросло, напевно, у справжній біф під час 13-ого сезону ПідБіт, де у півфіналі Вадим знову програв. В цьому році начебто мав бути батл між ванпанчменом і Смоллеттом на RapSoxBattle, де це протистояння могло би вилитись у запеклу баталію, але з незрозумілих причин батл так і не відбувся і конфлікт виглядає не до кінця завершеним й досі.

Важко назвати Вадима репером, адже він батлив частіше, ніж писав треки. Пропонуємо ознайомитись із виступом Кепа проти Тура на RapSoxBattle.

Під старим ніком (Crazy Lazy) Вадим випустив один альбом під назвою «Південь тут!» ще в далекому 2014-ому році. В новому амплуа Капітана Смоллетта видав короткий мікстейп «H8» в минулому році, з якого можна виділити лише трек «Немає шляху назад». Після виходу цього релізу, виконавець закрив проект «Crazy Lazy».

Проблемою об`єднання є його низька продуктивність, адже випускати по одному треку в півроку для творчого об`єднання – не комільфо взагалі. Сподіваємося, що хлопці мовчать, бо готують щось дійсно варте нашої уваги.

І так, тут могли бути PVNCH, АльпаЧіно, AsQuette, ЦЕНТРА та інші виконавці, які дійсно є гідними для прослуховування, але, на привеликий жаль, про них ми чуємо щось нове ще рідше, ніж від 5ENATION. Але час стрімко біжить, і те, що було у 2016-ому, сьогодні вже не настільки актуальне і свіже.

Сподіваємося на появу нових імен і на повернення вже відомих!

Опубликовано 6 августа, 14:21