Баста, Моргенштерн та Константінова: хто справжній ворог української музики?

Останній місяць був дуже хайповим для порталу з точки зору “збираючих” новин і це ніяк не пов’язано з українським репом. На мій превеликий жаль.

Ми висвітлюємо концертну індустрію в рамках жанру, тому написали про скандал з Бастою та відміну концертів Моргенштерна. Новини очікувано набрали багато переглядів, а в інстаграм-коментарях розгорнулася справжня війна

Вишнею ж на хайп-торті мала стати новина про те, як дівчина з великими губами і, на чому всі наголошують, донька судді захищала Басту та образила alyona alyona, назвавши «конченою». Якщо, якимось чином, ви про це не чули – подивіться сторіс самої Альони або погугліть (я не хотів би бачити окрему новину про це на сторінках порталу, де працюю). 

Так ось, всі ці три новини об’єднує одне – тема протистояння російської та української музики на фоні війни. Хтось каже, що музика поза політикою, хтось, що, навпаки, вона є зброєю, хтось просто любить виказати свою точку зору в коментарях, бо більше нема де, але основне – це турбота про вітчизняний музичний продукт та культурну спадщину.

Разом з тим за минулий місяць вийшло дуже багато цікавих релізів українських артистів (НКНКТ, Mazhora, Тиск, Literatura фітанули зі Stereo MC’s (!), Krechet, Паш, Yakata– і це далеко не всі дропи). Якщо зібрати статистику всіх цих релізів (не тільки на нашому порталі, а й в пошукових запитах), то кількість їх спільних переглядів буде менша, ніж одна новина про концерт Моргенштерна. 

Разом з тим, багато людей, які «топлять» за український контент в коментарях потім шукають треки своїх «улюблених» виконавців на саундклауді або в телеграмі. Виконавці, в свою чергу, працюють пожежниками, барберами, кур’єрами, гоустрайтерами, консультантами, але не заробляють гроші музикою.

В цей час Моргенштерн та Баста збирають хайп за рахунок додаткових згадок у медіа та соціальних мережах (неважливо негативних чи позитивних – все це «охват»). Войовничі коментатори їм в цьому допомагають, підвищуючи віральність їх контенту.

Натомість, віральність контенту українських артистів, за права яких ми «рубимося», залишається ніякою, бо максимум підтримки, на яку вони можуть розраховувати – це емодзі «вогник» в коментарях під власним релізом. Цілком можливо, що в цьому винні не тільки Морген, Баста, донька судді чи Кремль.

Тут має бути висновок, де я когось до чогось закликаю, але його не буде – всі все розуміють… А може й ні.
Текст: Михайло Правильний