Володимир Зеленський виступив із промовою на Каннському кінофестивалі

На церемонії відкриття 75-го кінофестивалю у Каннах із промовою виступив наш президент Володимир Зеленський.

У десятихвилинній промові президент зробив посилання на великі фільми світового кінематографа, порівняв їх з сьогоднішніми реаліями та сказав чому кіно було і є голосом перемоги над злом. Спочатку він згадав фільм братів Люм’єр «Прибуття потяга» і те, що перший фестиваль у Каннах мав відбутися у 1939, але тоді почалася страшна Друга світова війна.


Також президент процитував фільм Чарлі Чапліна «Великий диктатор», який був сатирою на Гітлера та фільм 1973 року «Апокаліпсис сьогодні» режисера Френсіса Форда Копполи:

«Найстрашніші диктатори ХХ століття любили кіно – це відомо про них. Але з того, що залишилося після них, найважливіше – це моторошні документальні кадри кінохроніки. А також фільми, якими було кинуто виклик цим диктаторам.

1 вересня 1939 року в Каннах мав розпочатися перший фестиваль, але вибухнула Друга світова війна. 6 років кіно було на фронтах цієї війни разом з усім людством. 6 років кіно боролося і за свободу, і також, на жаль, на користь диктатурі. Тепер, повертаючись до того кіно, ми можемо побачити, як свобода рухалася до перемоги. І як зрештою вона не дозволила диктаторам захопити серця людей.

На цьому шляху було багато важливих пунктів, але, все ж, найбільш видатний – у 1940 році. Коли на противагу антагоністу, світ побачив, на перший погляд, непомітного хлопця, який зовсім не був схожий на героя, але виявився таким. «Великий диктатор» Чарлі Чапліна не знищив тоді реального – реального диктатора. 

Але завдяки ньому кінематограф перестав бути німим – німим в усіх сенсах цього слова. Кіно говорило – і це був голос майбутньої перемоги свободи. Вже тоді у 1940 році, коли з екрані прозвучало «Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали в людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине…» Потрібен новий Чаплін, який доведе і зараз, що кінематограф перестав бути німим».

Інформація взята з твіттер треду @george_lighter.