Афіша

Приєднуйтесь до нас!

Новини
2 марта 2018, 13:22

Головні пісні Революції Гідності

Фото: Денис Діденко

4 роки тому в центрі Києва тодішня влада розстрілювала невинних людей. Снайпери холоднокровно вбивали учасників Революції гідності, один за одним їх тіла падали на землю. Невдовзі вулицю Інститутську перейменують на їх честь — але наврядчи це може втішити їх сім'ї, адже вбивці і досі не покарані.

Сьогодні ми згадуємо Революцію Гідності — як народ постав проти тиранії, заплативши за це страшну ціну; згадуємо пісні, написані про Майдан. Звісно ж, акцентуючи увагу в першу чергу на хіп-хопі. 

Рік тому, до третьої річниці Революції Гідності, Фріл представив кліп на свою пісню «Чорний дим», присвячену подіям тієї страшної зими. Фріл був активним учасником Революції — від першого до останнього дня. У відео використані кадри, відзняті творчим об'єднанням «Babylon 13».

«Я дуже добре пам'ятаю той ранок. Я прокинувся, подивився у вікно, і побачив клуби чорного диму, що піднімались над центром мого міста. Здалеку дим нагадував величезну кобру. «Почалося» - була моя перша думка. «Треба їхати» - друга. «Як же хочеться жити» - третя. Я знову подивився у вікно. Кобра роздувала капюшон». 

Спільну пісню трьох музикантів  — Андрія Хливнюка, Дмитра Шурова та Джамали було презентовано до першої річниці Революції Гідності. Ця пісня стала саундтреком до фільму «Зима, що нас змінила» та проекту ТСН — «94 дні. Євромайдан очима ТСН».

«Один із моїх друзів, який, швидше за все, зараз перебуває в окопі, працював над проектом "Зима, що нас змінила". Я дізнався про цей проект , зателефонував на "1+1" і запропонував їм пісню. Вони її не чули, але погодилися. Ця пісня не писалася для нагород. Це просто дуже приємно і це – визнання, якого, мені здається і Джамала, і Дмитро Шуров – варті», — розповідав згодом Хливнюк.

Ярмак та Тоф представили свою пісню «22» на початку лютого 2014-го року. Назва треку символізує вік незалежної України на той момент. 

«Люди из моего окружения знают, как я фанатично верил в Майдан, как я хотел что-то изменить в этой стране. Сколько я времени там провел, находясь очень часто на самой передовой в маске, чтобы никто даже не знал, что это я», — розповідав згодом Ярмак у великому інтерв'ю для нашого сайту. 

Буян та Вова зі Львова випустили свій кліп через місяць після закінчення Революції. «Знак поваги і подяки Героям, які поклали свої життя заради істинної Незалежності України», — пишуть репери у описі під відео.  Вишиванки, обвуглілий Будинок Профспілок, звісно ж, страшні кадри з Майдану. Невдовзі і Буян, і Вова покинуть Україну. 

Одразу після нічного побиття студентів купка українських музикантів вирішила записати патріотичну пісню «Брат за брата», автором слів у якій став лідер «Тартаку» Олександр Положинський. У пісні взяли участь: гурт Kozak System, Тарас Чубай, Сергій Фоменко, Марія Бурмака, Олег Собчук, Анжеліка Рудницька, Олена Грозовська, Едуард Діля Приступа, Юрій Журавель, Сєня Присяжний, Ірена Карпа, Дмитро Лазуткін, Олександр Піпа, Вадим Красноокий, Олександр Доній, Руслана Лижичко, Святослав Вакарчук, Антін Мухарський, Сергій Пантюк та Євген Нищук, який до речі, менш ніж через тиждень після закінчення Революції стане Міністром культури України.  

У відео використані кадри, зняті під час силового розгіну Євромайдану 30 листопада 2013 року. 

Вічна пісня. Вічна пам'ять героям. Слава Україні.

Опубликовано 2 марта, 13:22