Люди, що забороняють російський реп в Україні: “Відсіч”

Ми продовжуємо стежити за ситуацією зі скасуванням концерту Гуфа в Києві. Сьогодні вранці у більшості читачів було головне питання: хто такі громадянський рух “Відсіч”? Адже про їх діяльність раніше широкому загалу відомо не було… Знайти Максима Ковбика, людину, яка підписала заяву з проханням скасування концерту на ім’я глави СБУ у ВК не склало труднощів. Нижче його відповіді, які ми залишаємо без коментарів, з надією що музика і здоровий глузд завжди переможуть.

Скасування концертів Гуфа викликали великий резонанс в хіп-хоп співтоваристві. Чому листи з проханнями заборонити в’їзд на територію України не писалися задовго до самих концертів, а вже безпосередньо перед самим початком?

Ми не можемо стверджувати, що наше звернення стало причиною заборони в’їзду Гуфу до України, адже офіційної відповіді від СБУ ще немає. Звернення пишуться одразу після того, як ми отримуємо певні докази порушень Законів України. Про Гуфа ми дізнались незадовго до концерту, а от щодо Макса Коржа ми зверталися ще в січні. Просто про заборону стає відомо безпосередньо перед виступом, коли артист намагається в’їхати до України і дістає відмову під час проходження паспортного контролю. Хочемо наголосити, що таким моніторингом мала б займатися сама СБУ, а не громадські активісти. Власне можливо вона й займається, а наші звернення можуть і не грати жодної ролі.

Чи є ще хтось з російських реперів (або естрадних виконавців) у вас “на олівці”?

Запевняємо вас, що у “Відсічі” немає жодної упередженості щодо представників якогось певного напрямку чи стилю російського шоу-бізнесу. Єдине що має для нас значення – це те чи порушували особи українське законодавство як шляхом антиукраїнських висловлювань, так і вчинків, до яких звісно належить й ігнорування українського державного кордону та незаконне відвідування тимчасово окупованих територій. Окрім Гуфа і Макса Коржа, ми з’ясували, що на тимчасово окупованій території виступали також Єгор Крід, гурт Ундервуд, гурт Anacondaz, Slim та Natan. Але ми розуміємо, що в Криму гастролювали й інші відомі люди, такі як актори Тетяна Арнтгольц та Григорій Антипенко. Також до нашого списку артистів рашистів вже потрапили такі відомі академічні музиканти як Гергієв та Мацуєв, відомий джазовий саксофоніст Бутман, чимало представників російського року та попси які не відвідували окупований Крим, але відзначилися іншими антиукраїнськими заявами та діями.Таким чином у нас “на олівці” вже близько 600 артистів-рашистів, цей список ми давно оприлюднили, передали до Мінкульту та СБУ й продовжуємо його доповнювати.

Розкажіть про вашу організацію, хто є її лідерами, які її основні цілі? 

Громадянський рух “Відсіч” створено в лютому 2010 року, щоб захищати інтереси України та протидіяти антиукраїнському режиму Януковича. Наша головна мета – незалежна й сильна Україна. Одним з принципів руху є безлідерність. Після перемоги Майдану рух продовжує займатися захистом українських національних інтересів. Зокрема, задля протидії російській інформаційно-культурній навалі, ми ведемо кампанії “Бойкот російського кіно”  та “Бойкот російської попси”. Також ми займаємося допомогою українським військовим. Детальніше про рух “Відсіч”, його принципи, історію та діяльність можна почитати тут

Де ви перебуваєте територіально?

Основний наш осередок в Києві. Також в нас є активісти та волонтери в інших регіонах України.

Чи вважаєте ви, що українцям не можна зараз виступати в Росії?

Подібними виступами представники українського шоу-бізнесу фактично демонструють своє лояльне ставлення до політики країни-агресора щодо України, і звісно Громадянський рух “Відсіч” ставиться до таких гастролей негативно. Проте подібні гастролі самі по собі не є порушенням українського законодавства, і “Відсіч” не вважає такі дії деяких українських артистів принципово важливими для України.

А якщо українець виступає в Росії, а зароблені гроші віддає на АТО?

Навіть якщо українець виступає в Росії, а зароблені гроші віддає на АТО, то від такої його діяльності однаково шкоди більше, ніж користі. Бо толерування агресора та виступи на його території завдають потужних інформаційних ударів по Україні, деморалізують українських громадян. Ніякі гроші на АТО цього не компенсують.