«Grime in Ukraine» — фільм rap.ua про історію ґрайму в Україні

Наша команда у співпраці з Британською Радою British Council представляє перший документальний фільм про історію ґрайму в Україні.

Британії потрібен ґрайм. Skepta, Stormzy, Ghetts і інші вивели локальний жанр на новий рівень популярності, перетворившись на глобальних зірок. Світові потрібен ґрайм. Каньє під час перформансу в Лондоні виводить на сцену загін ґрайм-зірок. Drake робить тату з назвою лейбла Boy Better Know, респектуючи таким чином сцені, яка немов порив свіжого вітру для мейнстрім-сцени, що загрузла в самоповторах. Україні потрібен ґрайм. Як спосіб позначення свого шляху і стилю.

Адепти ґрайм-культури існують в кожній країні. Україна — не виняток. Однією з цілей rap.ua є створення потужної автентичної української хіп-хоп сцени, а це можливо лише при обміні досвідом з тими, у кого це вже вийшло.

Стрічка розповідає про те, як жанр, який народився в Британії, інтегрувався в культурне середовище України: від локальних заходів у Львові до приїзду світових зірок до Харкова.

Нагадаємо, в 2019 році в рамках премії Rap.ua Awards в Харкові виступив Ghetts. Вже через пів року в місті відбувся виступ одного з найперспективніших молодих артистів лондонської ґрайм-сцени Yizzy.

Фільм «Grime in Ukraine» — ще один крок у співпраці rap.ua і British Council. Наступний етап — виступ D Double E в рамках премії Rap.ua Awards 2020 року, вручення якої відбудеться 18 вересня в Києві.